Moda

Hangi Ortama Hangi Abiye Tercih Edilir? 

 

Tesettür abiye kıyafetleri seçiminde en önemli detay kıyafetin giyileceği ortamın türüdür. Düğün ortamı için giyilecek tesettür abiye kıyafeti farklı olurken nişan ortamı için giyilecek abiye kıyafeti daha farklıdır. Bunların dışında özel davetlerde ve yemekleri de giyilen tesettür abiye kıyafetleri tasarım özelliği olarak değişik modeller oluşturur.

 

Düğün Ortamında Giyilecek Tesettür Abiyeler

 

Düğün ortamında bayanların tercih edebileceği tesettür abiye modelleri ele alındığında ilk olarak öne çıkan modelin pul işlemeli kuyruklu abiye modeli olduğunu söyleyebiliriz. Bu model düğün ortamı için özel bir tasarımdır. Bir kısmında bulunan altın renkli kemer aynı tonda seçilmiş şal ya da eşarp ile kullanılabilen bu model omuz ve göğüs kısmında bulunan işlemeler ile özel bir tasarım haline geliyor. Düğün ortamında giyilebilecek bir diğer özel abiye ise Gold ince baskılı abiye elbisedir. Bu abiye elbise diğer modellere göre daha canlı renkli tasarımları ve iki parça tasarımı ile fark oluşturuyor. Tasarımındaki özel dizayn ile üst kısmı ayrı olan ve alt kısmı ayrı olan bu kıyafet etek kısmındaki dar basen detayı ile farklı bir çizgiye sahiptir. Üst kısımda bulunan sade tasarımlı kemer ve üst kısmında bulunan simetrik işleme ile özel bir tasarıma dönüşen bu model saks rengi ile çarpıcı bir renk tercihi sunarken yeşil ve bordo gibi özel renklerle dikkat çekici bir tesettür abiye tercihi oluyor.

 

Nişan Ortamında Giyilecek Tesettür Abiyeler

 

Tesettür kıyafet giyiminde nişan ortamı için tercih edilecek modellere bakıldığında ise Gold işlemeli balık abiye modeli ideal bir tesettür giyim tercihi oluyor. Bindallı kıyafetini çağrıştıran tasarımı ile nişan ortamında ideal bir kıyafet tasarımına sahip olan bayanlar bordo zemin üzerine gold işlemeler ve altın renkli eşarp tercihiyle mükemmel bir uyum yakalıyorlar. Balık kıyafetin en önemli detayı olan basen bölgesinde dar kesim ile aynı zamanda şık bir balık kıyafeti oluşturuluyor. Bu tercihe ek olarak nişanlarda giyilebilecek bir diğer özel tasarım abiye kıyafet de gül desen flok baskılı tesettür abiye modelidir. Kıyafetin çarpıcı özelliği geniş ve uzun eteği olurken üst kısmında bulunan işlemeler ve nakışlarla nişan ortamına uygun bir tasarımı oluşturuluyor.

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın