Moda

Hangi Tunikleri Kimler Tercih Ediyor

 

Gençlerin tercihi olan kıyafetler

 

Özellikle genç kesimin son derece rahat olmasından dolayı giymeyi tercih ettiği tunik çeşitleri, tayt ya da streç pantolonların üzerine kolaylıkla kombin yapılabilmektedir. Bu sayede pratik bir şekilde kısa süre içerisinde evden çıkılarak güne hazırlanmış bir halde devam edilebilmektedir. Okul hayatı sosyal hayat derken yoğun bir tempoya sahip olan gençler tarafından elbette klasik model tunik kesimleri pekte ilgi görmemektedir. Ancak asimetrik kesime sahip olan tunik modelleri için aynı şey söylenemeyecektir. İşte bu sebeple desen desen olan asimetrik kesimli tunikler genç kesim arasında ilk önce incelenenler arasında yer almaktadır.

 

Düz renklere sahip olunduğu gibi kendiliğinden desenli kumaşlardan da alternatifler bulunabilmektedir. Özellikle göğüsün alt hizasından bollaşarak devam eden asimetrik kesimli tunikler kimi zaman elbise şeklinde de kullanılabilmektedir. Gençler için tek alternatif bu olmamakla birlikte elbise tunik modelleri de oldukça dikkat çekmektedir. Birçok eşyayı çok yönlü kullanmayı seven gençleri için ideal olan bu tunik modeli, fazlasıyla renk seçeneğine sahiptir. Yaz ayları için açık renklerin özellikle tercih edildiği bu modelde, iki farklı model olarak kullanılabiliyor olması kısa zamanda keşfedilmesini sağlamaktadır.

 

Abiye tunik modelleri

 

Özel günler için tasarlanan abiye tunik modelleri, yaz aylarında son derece hafif kumaşların kullanılmasıyla hazırlanmaktadır. Saten ya da şifon kumaşların kombinasyonuyla hazırlanan ve tasarlanan bu modeller farklı çeşitlere sahiptir. Örneğin; uzun ve arkadan öne doğru kısalan ve iki kat görüntüsünde olan tunik modellerine rastlanabilmektedir. Aynı zamanda yine arkadan öne doğru kısalan fakat bu sefer basen kısmında boyu biten tunik modellerinin de görülmesi söz konusudur. Ayrıca abiye tunikler için bazı modellerde kumaşa dikilen aksesuarlarla da hareketlilik kazandırılmaktadır. Böylelikle kadınlar ekstra takı aramak zahmetinden de kurtulmaktadır.

 

Sadeliğin tercih edilmesinden dolayı, pek çok farklı aksesuarla kullanılması mümkün olan tunikler için kol ve yaka gipür detayları ise göz kamaştırıcı olabilmektedir. Aslında bu tarzdaki stillerin sadece abiye tunik olarak değil, günlük arkadaş toplantıları için de uyarlanabilecek olması keyif vericidir. Bu sebeple seçim yaparken fonksiyonelliği de dikkate alındığında verilen paranın fazla bir önemi kalmamaktadır.

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın