Hayal Gücünüzü Hediye Edin

Doğum günü, tanışma yıl dönümü, evlilik yıl dönümü, sevgililer günü, anneler günü derken yılın çoğunu ne hediye alsam diye düşünerek ve mağaza dolaşarak geçiriyoruz. Üstelik her ne kadar düşünüp kafa yorsak da bir süre sonra tekrara düşüyor ve hep benzer hediyeler satın alır hale geliyoruz. Eşler/sevgililer için takı, giysi, çiçek ya da çeşitli sıkıcı peluşlar; erkekler için ise kravat, kol düğmesi ya da gömlek…

Aslında biraz daha yaratıcı düşünüldüğünde hediye seçmek, satın almak ya da yapmak oldukça kolay, eğlenceli ve hediyeyi alan için etkileyici hale gelebilir. Bu konu hakkında internet üzerinden pek çok orijinal hediyelik ürünler satan yerlere ulaşabilir ya da internet üzerinden satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra, eğer hediye almak istediğiniz kişi sizin için çok özel biriyse ve onu gerçekten etkilemek niyetindeyseniz yapmanız gereken hediye satın almak değil hediye yaratmak olacaktır. El emeği ile yapılmış orijinal bir hediye gönülleri fethedecektir. Örneğin hediye olarak satın alacağınız sıradan ve sıkıcı bir fotoğraf çerçevesi, hediye aldığınız kişi ile ortak anılarınızı ve onun beğenilerini barındıran objelerle süslendiğinde dünyanın en orijinal ve en güzel hediyesi haline gelebilir.

Hediye alacağınız kimsenin zevkleri, beğenileri, tercihleri konusunda mutlaka az çok bilgi sahibi olacağınızdan, hazırlayacağınız hediyeyi de bu unsurları göz önünde bulundurarak şekillendirebilirsiniz. Size yol göstermesi açısından internette “kendin yap” ya da “do it yourself” olarak arama yapmanız yeterli olacaktır. Karşınıza çıkacak envai çeşit kendin yap projesinden hediye hazırlayacağınız kişi için en uygun olanını seçip kolları sıvayabilirsiniz.

Dahası bu projelerden esinlenerek kendiniz bir fikir üretip, onu hayata geçirebilirsiniz. Bu da yaptığınız hediyeyi dünya üzerinde ilk ve tek yapar. Kendin yap projelerinde kullanılan malzemeleri tek tek hediyelik ürünler satan mağazalarda, dükkânlarda ve yapı marketlerde kolaylıkla bulabileceğiniz gibi çoğu zaman evinizde bile bulmanız mümkün. Hayal gücünüzle hazırlanmış, zaman ve emek harcanmış bir hediye, her zaman mağazalarda bulunan ve birbirinin kopyası olan hediyelik ürünlerden daha değerli ve özel olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Akneler genellikle kimlerde görülür? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply