dermatoloji

Her Geçen Gün Daha Da Gençleşin

Yaradılış gereği insan doğasında yeni doğmuş pürüzsüz ciltleriniz yaş ilerledikçe yerini kırışık, sarkık ve renk tonu dahi değişmiş bir cilde bırakır. Sizler kendinizi ruhen her ne kadar genç hissetseniz de yıllar izlerini en çok ciltte belli eder. Kabullenmeniz gereken sonuçta yaşlanacak olmanız fakat bu süreci biraz daha yavaşlatmak ve daha güzel bir şekilde yaşlanmak kim istemez ki. Kırışıklıkları ve çökmeleri yok ederek cilt gençleştirme artık mümkün.

 

Yılları yüzünüzden silmeye çalışırken son teknoloji cihazlar yanlış ellerde ise istenmeyen sonuçlar doğurabiliyor. Ayrıca cilt gençleştirme yönteminde abartıdan uzak doğal görünümü tercih etmelisiniz. Tek tip suratlar hızla artmakta ve estetikten uzak görünmektedir. İşinin ehli uzmanlar tarafından yapıldığı takdirde çok doğal sonuçlar ortaya çıkıyor. Bu yüzden yaptıracağınız yöntemlere araştırmacı yaklaşmalısınız ve yaptırdığınızda yine kendinize benzemelisiniz.

 

Cilt gençleştirmede kullanılan birkaç yöntem şunlardır;

 

1) Botoks Uygulaması: Yaş ilerledikçe belirginleşen mimik çizgilerini ve kırışıklıları ortadan kaldırmak amacıyla kullanılan kolay bir yöntemdir. Botoks özellikle kaz ayaklarında, kaş çatma çizgilerinde ve boyundaki kırışıklıklarda etkili bir yöntemdir. Botoks işleminde, direk kasların içerisine, ince iğneler ile A Tipi botilinum enjekte edilerek çizgilerin bir hafta içerisinde yok olması sağlanır.

 

2) Yüz Mezoterapisi: Yüzde ve çeşitli bölgelerde oluşmuş deformasyonların giderilmesi amacıyla mezoterapi uygulanır. Cildin ayrıntılı muayenesi yapıldıktan sonra ilaç karışımları hazırlanır. İlaç ince iğneler ile 1 cm aralıklara cilde enjekte edilir. Böylece cildin vitamin ve mineral ihtiyacını karşılayarak cildin daha genç görünmesini sağlar.

 

3) Dolgu Uygulaması: Yüz dolgusunun içerisinde dudak dolgusu, yanak dolgusu ve kaş dolgusu bulunmaktadır. Yüzde kırışıklık veya çökme olan yerlerin daha hacimli görünmesini sağlayan yöntemdir. En çok tercih edilen medikal estetik yöntemidir. Uygulama oldukça basit ve zahmetsiz bir yöntemdir. Çok ince iğneler yardımıyla dolgu maddesi gereken bölgelere enjekte ediliyor.

 

4) Lazer Tedavisi: Cildi yenilemek, göz çevresi kırışıklıklarını engellemek, yumuşak dokuyu sıkılaştırmak, ciltteki çeşitli lekelerin giderilmesini sağlamak amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Bu uygulama yaşlanmış ve tahrip olmuş ciltlerde çok etkili bir uygulamadır.

Bir önceki yazımız olan Yüz Bakımı Önerileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın