dermatoloji

Herkes İçin Bakım

 

Ozon tabakasının delinmesi artık güneş ışınlarının bile daha zararlı ve daha hızlı etki gösterebilir olmasına sebep oldu. Bu nedenle insanların daha erken yaşlanması veya zararlı ışınlar nedeni ile bazı hasarlar yaşamasına sebep olabiliyor. Bu gibi sorunları en aza indirmek için mutlaka Cilt Bakım Ürünleri kullanmak gerekmekte.

 

Bunların yanı sıra yeni doğan bebekler için narin ciltlerini korumak ya da pişik gibi sorunları engellemek için Bebek Bakım Ürünleri kullanmak gerekiyor. Eskiden sadece kadınlara özel olduğu düşünülen bakım ürünleri ise artık farklı kategorilere göre hazırlanmakta ve genç kalmak isteyen erkeklerinde mutlaka Erkek Bakım Ürünleri kullanmaları şart. Bunların yanı sıra kullanılması gereken bazı bakım ürünleri var.

 

           Saç Bakım Ürünleri: Saç bakımı için saç tiplerine ve renklerine göre ayrılabilen, boyalı ya da boyasız saçlar için farklı formüller uygulanabilen gelişmiş seçenekler bulunmakta. Bu seçenekler konusunda alanında uzman ve dünyaca tanınmış ürünlerden kullanmak istiyorsanız Schwarzkopf, Wella ya da Bonacure markalarının size uygun ürünlerinden tercih edebilirsiniz.

 

           Makyaj Ürünleri: Kozmetik Markaları her geçen gün yeni ürünler üretmekte ve daha hassas daha formüllü ürünler ile birçok kadının daha fazla dikkatini çekmektedir. Fakat makyaj deyince bakanların dikkat etmesi gereken bazı noktalar var. Özellikle cilde uygun olup olmadığı hakkında bilgi edinmek gereklidir.

 

Bunun yanı sıra makyaj yapıp tüm gün öyle durmak olmaz. Mutlaka çantada da taşınması gereken bazı makyaj ürünleri ve bunlardan bazıları ve en önemlileri Ruj, Rimel(maskara), Fondöten ve Nemlendirici olmaktadır. Makyaj sonrasında en önemli ihtiyaç ise Cilt Bakım Ürünleri. Mutlaka her gün cildin tamamen temizlenip nemlendirilmesi makyajın göstermiş olduğu olumsuz etkiyi en aza indirecektir.

 

Parfümler ve Deodorantlar: Her insan güzel kokmak ister. Özellikle de gün içinde stres ve yorgunluk ile birleşen kötü kokudan kurtulmak ister bunun için kalıcı ve hoş bir kokuya ihtiyaç duyar. Bayan Parfüm ya da Erkek Parfümleri hakkında eğer kaliteli ve kalıcı bir koku istiyorsanız Bvlgari gibi markaları tercih edebilirsiniz. Parfüm konusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise parfümün sahte ya da doldurma olmamasıdır. Çünkü bu tarz parfümler ciltte zararlı etkiler yaratmaktadır. Eğer günlük bir deodorant ile günü kurtarmak istiyorsanız Nivea gibi hem ekonomik hem de kalitesi ile dünyaca ünlü bir marka tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Doğru Ve İyi Tıraş Bıçağı Alınacak Adres başlıklı makalemizde tıraş bıçağı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın