Moda

İç Giyimin Çeşitleri

Fantazi iç giyim denildiğinde birçok ürün ve modelle karşı karşıya gelmemiz mümkün. İlk olarak baktığımızda kombinezon giysisini görüyoruz. Kombinezon bir iç giysidir. Bayanların kullanmış olduğu kıyafetlerin altına giyinilen, ayrıca astar görevi de gören bu giysinin birçok özelliği ve çeşitli modelleri olan bir giysidir. Kombinezon modelleri genel olarak üretimi gerçekleştirilen gecelik olarak da adlandırılır.

 

Fantezicim.com’da renkler ve modellerde herhangi bir kısıtlama yapılmamaktadır. Öncelikle kısa askılı olanları mevcuttur. Kombinezon modelleri genel olarak ipek ve satenden üretilmektedir. Kombinezon modeli ayrıca gecelik olarakta kullanılabilir ve bununla uyunabilir. Kombinezon modelinde siyah, beyaz, kırmızı, lila, mor ve krem gibi renk çeşitleri mevcuttur. Günümüzde bayanlar tarafından pek fazla tercih edilmese de yinede kullanmayı tercih edenler vardır.

 

İç çamaşırı sektöründeki firmalar her yıl kataloglarında. Fantezicim modellerine de yer vermektedirler. Fantazi iç giyim bir diğer modeli ise Jipon’dur. Jipon genel olarak etek ve elbiselerin altına giyinilen bir iç giyimdir. Genellikle sentetik ve kayan kumaşlardan yapılmaktadırlar. Fantezi iç giyiminde farklı markalar yer almaktadır. Bayanların öncelikle tercih ettikleri markalardan bir tanesi ise Victoria Secret’tır. Bayan iç çamaşırı denildiği zaman akla ilk gelen markadır. Merkezi Amerika’da yer alan Victoria’s Secret, internet üzerinden sunduğu modelleri Türkiye’ye de yollamaktadır.

 

Fantazi iç giyiminde çamaşır seçerken birçok konuda dikkatli olmak gerekiyor. Örneğin; sutyen seçiminde göğüsleri büyük olanlar için; ufak gösteren minimizer modelleri tercih edilmelidir. Yine ürünlerin balenli olması bayanlar için büyük önem taşımaktadır. Göğüsleri olduğundan daha büyük göstermeme adına Push-up özellikli modelleri kesinlikle almayınız. Göğüsleri küçük olanlar için ise; Göğüslerin olduğundan daha büyük ve dik durması için Push-uo özellikli modelleri tercih edebilirsiniz. Çünkü Cup’suz modeller göğüslerinizi küçük gösterebilir, ancak rahatlık açısından gayet konforludur.

 

Külot seçerken ise karın bölgesinde şişlik var ise etekli, şortlu veya kenarları kalın modeller varsa onları tercih etmek daha uygun olacaktır. Kalçalı bayanlar için ise tanga ideal bir seçim olabilir. Ancak kalçaları olduğundan daha büyük gösterdiğinden dolayı etekli modellerin kesinlikle giyilmemesini öneririm. İnce ve uzun bacaklıların jartiyer seçerken çok dikkatli olmaları gerekiyor. Bol veya kısa gelmesi ya da uzun veya dar gelmesi gibi baş ağrıtıcı sorunlarla karşılaşabilirler.

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın