Kadınların Vazgeçilmezi Tırnakları

Her kadın ne kadar dış görünüşüne özen göstermese de belli bir düzeyde bakımlı olmaya çalışır. Bu kadınların özünde vardır. Kadınların dikkat çeken yerlerinden birisi de elleri ve tırnakları da. Her kadın bakımlı tırnaklarının olmasına dikkat eder. Bakımlı tırnaklara sahip olmak kadınların hoşuna gider. Bakımsız, çirkin, kırılmış ve özellikle yenmiş tırnaklar kadınların öz güvenlerini sarsabilir. Tırnaklarını uzatmak ve güçlü, bakımlı tırnaklara sahip olmak isteyen hanımlar pek çok tırnak bakım ürünleri kullanır. Bu ürünler dışında evde uygulanacak pek çok doğal yöntem de mevcuttur.

 

Tırnak bakım ürünleri içinde başlıca kullanılması gereken bir ürün 14 günlük bakım ojesidir. Bu ürün, kullanılmaya başlanılan ilk günde tek kat sürülür. Ertesi gün ojenin ikinci katı sürülür. Yedi gün boyunca tırnaklara her gün bir kat sürülür. Yedi günün sonunda oje çıkarılır ve bir sonraki yedi günde aynı işlem tekrarlanır. Bu ürün tırnakların sertleşmesini, güçlenmesini ve sağlıklı uzamasını sağlar. 14 günlük süreç yetmez ise, aynı işlem bir 14 gün daha tekrarlanır. Ojeyi sürerken dikkat edilmesi gereken tek şey, tırnakların kenarlarındaki etlere değdirmemektir. Bu durum etlerin sertleşmesine neden olur.

 

Tırnakları sertleştirici ve elleri yumuşatıcı pek çok krem bulunmaktadır. Bu kremler yatmadan önce bolca ellere, tırnaklara ve özellikle tırnak kenarlarında etlere sürülmelidir. Bu kremler, tırnakların güçlenmesini ve tırnak etlerinin yumuşamasını sağlayacaktır. Yenmiş tırnaklar hem sağlık açısından hem de, görüntü açısından hiç hoş olmayan bir durumdur. Yenen tırnakla beraber elde ve tırnak da bulunan kir, vücuda girmekte ve hastalıklara sebep olmaktadır. Ayrıca uzun süre tırnak yemenin sonucunda tırnaklar içe gömülmeye başlar.

 

Sağlıksızlığın yanında çok kötü görüntü oluşmaktadır. Bu duruma engel olmak için ojeler mevcuttur. Bu ojeleri sürüp el ağza götürüldüğünde, tırnakta bulunan oje acımsı, çirkin bir tat bırakacaktır ağızda. Bu durum tırnak yeme alışkanlığının bırakılmasında etkili olabilir. Bu ojelerde acı tat azaldığında ve oje çıkmaya başladığında, ojeden bir kat daha sürülmelidir.

 

Aktarlarda ve bakım ürünleri satan yerlerde bulunabilecek kayısı yağı da tırnaklar için oldukça faydalıdır. Kayısı yağı ile tırnaklara her gün masaj yapılmadır. Bu masaj sayesinde tırnaklar güçlenip sertleşecek ve eller yumuşayacaktır. Ayrıca tırnaklarda oluşan mantarlar bulaşıcıdır. Bu mantarlar pek çok rahatsızlığa sebep olur. Bu mantarlar için de pek çok ilaç ve bakım ürünleri bulunmaktadır. Bu işlemler uygulandıktan sonra sağlıklı ve bakımlı tırnaklara sahip olmak mümkündür. Özellikle kadınlar bu sayede öz güvenle, tırnaklarını saklama ihtiyacı duymadan yaşayabileceklerdir.

 

Bir önceki yazımız olan Akneler genellikle kimlerde görülür? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply