Türkçe Bilgi

Kamp Yapmak İçin Malzemeniz Eksik Olmasın

Hayatta gezmeyi seven ve doğa ile iç içe bir şekilde gezinti yaparak vakit geçirenler için kamp yapmak bir yaşayış tarzı olabilir. Bazen de ara ara yaptığımız tatillerde bir ormanlık yere giderek kamp yapmayı isteriz. Bazen bir deniz kenarında bazen de bir dağın yamacında kamp yeri bulur ve kamp yapmaya çalışırız. İşte bunu gerçekleştirmek için ilk önce kamp malzemeleri olması gerekiyor.

Tek kişi olarak kamp yapıyorsak tek kişilik çadır alarak işe başlamalıyız. Günümüzde otomatik açılan ve kurulan kamp çadırları bulunuyor. Kamp yaparken yiyecek ve içecek ihtiyacımız için piknik sepeti ve sıcak soğuk termoslarımız bulunmalıdır. Ayrıca karanlıkta kalmamak için ışıldak tarzı fenerler bulunmalıdır.

Ayrıca bulunduğumuz kamp alanında haşerelerden korunmak için kovucu bulunmalıdır. Diyelim ki ailenizle kamp yapıyorsunuz. Kişi sayısına göre ayarlanabilen kamp çadırlarından almalısınız. Ayrıca sırt çantalarınız olmalı ve bunların oldukça kullanışlı olmasına dikkat etmelisiniz. Kamp malzemesi alırken kullanışlı yemek tabakları kesici kamp bıçakları ve kamp mutfağı için ocak almalısınız.

Kamp yaptığınız alanın düz olmasına ve temiz olmasına dikkat etmelisiniz. Yemek yapacağınız mutfak eşyalarınızın da temiz bir yerde durmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca kamp malzemeleri arasında oturaklar, sehpa, tabureler de bulunmalıdır. Yemek yerken faydalanacağınız bir masanın da olması kamp yaparken çok işinize yarar. Kamp yaparken geceleri yatmak için kullanılacak uyku tulumlarınızda olması gerekiyor.

Ayrıca yerde yatmamak için sünger yatak, kamp minderi, şişme yatak gibi ürünleri de kamp malzemeleri arasında sayabiliriz. Kamp yaptığınız yerde bozulacak gıdalarınız için buzluk ve tekerleri olan termoslardan bulunması da işinizi kolaylaştıracaktır. Kamp malzemeleri arasında mangal ve yan ürünlerinin de bulunması daha keyifli saatlerin geçmesi anlamına geliyor.

Ayrıca kamp yaralanmalarını tedavi amacıyla medikal malzemeler ve bunlara ait dolapta bulunması gereken kamp malzemelerinden sayılmaktadır. Böylece kamp yaparken eksiğinizin olmaması ve yaptığınız tatilden zevk almanız için gereken ürünlerin dışında elbiseler içinde bir bez dolabın olması hiçbir eksiğinizin olmaması anlamını taşıyor. Kamp yapmayı sevenlerin bu malzemeleri bilmesi ve kamp alanında yanında bulundurması gerekiyor.

 

Bir önceki yazımız olan Akneler genellikle kimlerde görülür? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın