Moda

Kemerle Şıklığınızı Tamamlamayı Unutmayın

 

Artık günümüzde en az bayanlar kadar erkekler de şıklığına önem veriyor. Erkekler de bayanlar gibi giydikleri kıyafet kombinlerinin uyumuna dikkat ediyor, modayı takip ediyor ve baylar için olan takıları ve aksesuarları kullanmaya özen gösteriyor. Erkeklerin bu özeni göstermesindeki nedenlerden biri özgüven sahibi olmak iken bir başka neden de bayanların dikkatini çekmektir. Bayanlar gerçekten de giyimine özen gösteren erkeklere daha çok ilgi duyuyor ama erkeklerin de giyinirken dikkat etmesi gereken bazı noktalar var.

Aslında erkeklerin giyinmesi çok kolay görünse de ayrıntıya inildiğinde bu işin çok da kolay olmadığını görüyoruz. Erkekler kombinlerini yaparken kesinlikle aksesuarlarla kombinini tamamlaması gerekir. Bu aksesuarlar; ayakkabı, erkek kemer, kravat, cep mendili gibi parçalardır. Aksesuarları kullanırken de dikkat etmemiz gereken bazı şeyler var, örneğin kemer ve ayakkabı uyumu çok önemli.

Ayakkabı ve kemerin uyumu kendi arasında önemliyken ayakkabı ve kemerin kıyafete de uyumu önemli. Renk uyumu çok dikkat edilerek kombin yapılmalıdır. Kemeler genelde deriden yapılıyor, deri suni ya da gerçek oluyor bazen plastikten bile kemerler yapılabiliyor. Kemer hem çok şık bir aksesuar olmanın yanında aynı zamanda erkeklerin giyindiği pantolonun da belden düşmesini önlüyor.

Kemer kullanılmadığında pantolon sabit bir şekilde durmuyor. Hem kot pantolonda hem de kumaş, keten gibi pantolonlarda da kemer kullanılabilinir. Ayrıca kemeri sadece erkekler değil bayanlar da kullanıyor. Günümüzde çoğu bayan pantolon giymeyi tercih ediyor ve onlar da hem şıklık hem de rahatlık açısından kemer kullanmayı tercih ediyor ve şunu da unutmamak gerekir ki bayanlar kemeri sadece pantolonda değil etek ve elbiselerde de aksesuar olarak kullanmaktadır.

Hem aksesuar olarak kullanılan hem de pantolonun sabit durmasını sağlayan kemerlerin birçok çeşidi de mevcut. Erkekler ve bayanlar için kemerler alışveriş merkezlerindeki çoğu mağazalarda satışa sunuluyor. Hatta çoğu bayan kıyafetinde aksesuar olarak kullanılan kemerler ürünlerin yanında hediye olarak veriliyor, ek bir ücret istenmiyor. Aynı zamanda erkek kemer ve aksesuarları tek olarak satan mağazalar da var örneğin sadece erkek giyim ürünleri satan mağazalarda bu mümkün. Şıklığı tamamlamak için kemer kullanmayı tercih etmenizde yarar var.

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın