Moda

Kilo Sorunu Yaşayan Bayanlar Nasıl Abiye Tercih Etmelidir

 

            Her insan hayatının bir döneminde ya da hepsinde mutlaka kilo sorunu yaşamıştır. Türk mutfağı ürünleri ile beslenip kilo ile derdi olmayan yok gibi bir şeydir. Giyime daha çok önem veren bayanlar için ise bu durum can sıkıcı sonuçlara ulaşmaktadır. Bu bayanların ortak sıkıntısı tüm tesettür elbise modellerinin zayıf bedenlere göre tasarlanmasıdır.

 

Üzerlerine elbise bulduklarında ise doğru elbiseyi ve kesimi bulmaları çok zor olmaktadır. Aslına bakılırsa doğrular yapıldığında kapalı bayanlar da çok şık olabilirler. Hatta yanlış giyinen zayıf arkadaşlarından bile daha iddialı konuma gelebilirler. Modada asıl önemli olan doğru bilinen yanlışları yapmamaktır. Tesettür elbise tercihlerinde bazı noktalara dikkat ettiğiniz zaman kilonuz ne olursa olsun gittiğiniz davet en şıkı siz olabilirsiniz. Yazımızda kilolu bayanlar için önemli püf noktaları vereceğiz.

 

 Özel Geceler İçin En İyi Tercih Mika Abiyeler

 

Normal günlerin de bile ne giyeceği konusunda sorun yaşayan kilolu bayanların özel gün ve geceler için sorunu daha da büyüktür. Öncelikle ilk adım kendinize güven ile başlamalıdır. Kilo sorunu yaşayanlar için son dönemlerde mika kumaştan olan tesettür elbise modeller çok trend bir konuma gelmiştir. Mika elbise parıltılı yapısı ile giyilen kişiden dikkati alarak kendisine vermektedir.

 

Bu durumda karşınızdaki kişiler ilk olarak elbisenizin güzelliği ile ilgilenecektir. Bu ürünün sol yakasında büyük bir gül detayı bulunmaktadır. Aynı gül detayları bilek manşetlerinde de vardır. Elbisenin şarabi renkte tercih edilmesi gül detayları ile birlikte güzel bir birliktelik oluşturmaktadır. Tasarımın yeşil ve mavi gibi diğer renk tercihleri bulunsa bile en çok kırmızı ve tonları tercih edilmektedir.

 

Yıllardır kilolu bayanlar siyah elbiselerin içine hapis olmuştur. Ancak mika kumaş tesettür elbise ürünleri ile artık tüm tonları gönül rahatlığı ile tercih edebileceksiniz. Tasarımın yakası bisiklet yaka olarak düşünülmüştür. Ürünün boyu çok uzun olup giyenin ayakkabıları görünmemektedir. Ayakkabılar görünmediğinden kendinizi en rahat ayakkabı ile birlikte elbisenizi giyebilirsiniz. Eşarp ve çantanız ile mutlaka elbisenin renk tonu ile uyumlu olmalıdır. Şarabi tonda bir elbise için krem rengi eşarp ya da şallar çok şık durmaktadır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın