Kozmetikte Bahar İndirimi

Yaz aylarının yaklaşması ile birlikte, her mağaza gibi kozmetik marketler de indirime girmektedir. %50 ye varan indirimlerin olduğu bu dönemde, fiyatları yüksek olup normal zamanlarda alamadığınız ürünleri almanız, hem ürünleri denemeniz açısından hem de kar etmeniz açısından oldukça faydalı olacaktır. Bu ürünleri sadece kendinizin kullanması için değil, yılbaşı hediyesi olarak sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Peki, bu indirimlerde ne tarz ürünler alınabilir?

 

Cildin Olmazsa Olmazı: Nemlendirici

 

Nemlendiriciler, her yaşta insanın kullanması gereken temel cilt bakım ürünleri içerisinde yer alır. Cildin elastikiyetini kaybetmemesi için her gün sabah -akşam cildi nemlendirmek gerekir. Yılbaşı indiriminde en çok indirim yapan markalardan birisi de Nivea’dır. Nivea, bayan, erkek, yaşlı, genç herkese uygun içerikte ürünler ürettiği için, herkese hediye olarak verilebilir. Ayrıca cilt tipine göre ve yaşa göre farklı içerikler üreten bu marka her kesime hitap eder ve herkes tarafından kullanılabilir. Niveanın özel erkek bakım ürünleri serisi erkekler için de oldukça özel bir hediye olacaktır.

 

Saçlar için Alınabilecek Bir Mucize

 

Saçlar, dış etkenlerden çok etkilendiği için en çok bakmamız gereken yerlerdendir. Saç bakım ürünleri genellikle saçtaki yıpranmalara karşı beklentileri karşılamazlar. Özellikle şampuanlar, saçtaki yağlanmayı azaltmak, gidermek maksadıyla genelde saçlara bakım yapmak yerine kuruturlar. Bunun üzerine ek kremler uygulamak gerekir. Ancak başarılı saç ürünleri üreten marka Schwarzkopf, şampuandan kaynaklı kuruluk problemine Bonacure isimli şampuanıyla son verdi.

 

Bu şampuan, ekstra bir kreme gerek kalmadan saçları nemlendirip kabarmasını önler ve yıpranmalara karşı saçları korur. Tüm ürünleri olduğu gibi, Schwarzkopf’un bu ürünü de normal bir şampuana göre 4-5 kat daha fazla fiyata sahiptir. Ancak yılbaşı indiriminde merak edenler için yarı fiyatına düşebilir. Yine de bu şampuan çok yüksek fiyatlı gelirse, bu marka kadar başarılı olan ve fiyatı daha uygun olan Wella markasının nemlendirici etkili şampuanına da göz atabilirsiniz. Yılbaşı indirimi ile normal bir şampuan fiyatına düşecektir.

 

Süsünden Vazgeçemeyenler için: Makyaj Ürünleri

 

Şüphesiz, her bayanın makyaj ürünlerine ilgisi vardır. Yılbaşı indiriminde en çok faydalanılan ürünler şüphesiz kozmetik ürünleridir. Bayanlar, yılbaşı indirimi gibi büyük çaplı indirimleri takip ederler, kozmetik ihtiyaçlarını bu dönemlerde karşılamaya özen gösterirler. Çok fazla olan kozmetik markaları, birbirleri ile yarıştıkları için yüzde olarak en çok indirimler genellikle kozmetik ürünlerde olur. Pahalı markalardan fondöten alımı yapmak için en iyi zaman yılbaşı zamanı olacaktır. Hediyesi çok mümkün olmamakla birlikte, kendiniz için kaçırılamayacak bir fırsattır. Kişiden kişiye değişmesi gereken bir yapısı olmadığı için siyah bir rimel(maskara) ve yılbaşına uyması için kırmızı bir ruj, sevdiklerinize çok hoş bir hediye olacaktır.

 

Hoş Kokular

 

Parfüm, bayana ve erkeğe hediye edilebilecek en klasik ürünlerdendir. Çiçek kokulu bayan parfümü, sizleri riske atmayacak en hoş hediyelerdendir. Her bayanın hoşuna gider. Erkeklere parfüm hediye etmek biraz riskli olabilir Bayan parfümlerine göre kokuları daha ağırdır ve seçmek daha zordur. Bvlgari markasının erkek parfümleri, hediye için iyi bir seçenek olabilir.

 

Herkesi düşünen bu indirimler, elbette bebeklerinizi de düşünmektedir. Özellikle dermokozmetik markaların bebek bakım ürünleri, bu dönemde ucuz oldukları için bakılması gereken ilk seçeneklerdendir.

Bir önceki yazımız olan Kişisel Bakımda Detaylar başlıklı makalemizde kişisel bakım hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply