Moda

Kravat Tercihleri Değişti

Hiç bitmeyen, tükenmek bilmeyen bir sektördür giyim sektörü. Çok çok eski zamanlardan beridir insanlar vücutlarını kapatmak için, bazen mevsimsel olarak soğuktan korunmak için, bazen sıcak günlerde rahat dolaşmak için kıyafet giymek zorundadırlar. Her bulunulan ortama göre de kıyafet tasarlamıştır modacılar. Mesela evde gece yatarken eşofmanlar üretmişlerdir. Spor yaparken şort tasarlamışlardır. İç çamaşırları vardır. Kış soğuğunda üşümemek için kalın montlar paltolar geliştirilmiştir. Resmi ortamlarda erkekler için takım elbiseleri tasarlanmıştır. Takım elbiselere aksesuar ve şıklık katmak için kravat üretilmiştir. Kravat dedik de bu küçük ama önemli aksesuar hakkında konuşmaya ne dersiniz.

Evet, erkekler için vazgeçilmez tek seçimdir kravat. En sıradan kişiye bile ayrı bir hava kadar. En biçimsiz insana bile ayrı bir renk katan tek aksesuarın adı kravat olarak belirlenmiştir. Kravat diyip geçmeyin sakın, dünya kadar ücret ödeyip aldığınız bir takım elbise berbat bir hal alabilir yanlış bir kravat tercihinde bulunduğunuz zaman. Hangi renkte takım elbiseyi hangi renkte bir gömlekle ya da hangi tarzda bir kravatla kombin etmeliyiz. Bu detay oldukça önemlidir şıklık ve modernlik için. Doğru kombin edilmiş bir kıyafet sizi oldukça iyi gösterecektir. Bunu asla unutmamanız gerekmektedir.

Kravat tercihlerinde de üzerinde önemle durulması özen gösterilmesi oldukça önemlidir. Özellikle tercih ettiğiniz gömleğin rengini baz almanız tavsiyemizdir. Günümüz modasına göre tercihlerde bulunmanız sizi daha havalı yapacaktır. Piyasada hemen hemen her yerde kravat bulabilmek mümkündür. Dolabınızı bütçenize uygun çok alternatifli ürünlerle doldurmanız önemlidir.

Kravat sayısındaki ve türündeki çeşitlilik de acil durumlardaki seçimlerinizi kolaylaştıracaktır. Bu alanda da bakalım tasarımcılar ne gibi yeni farklı modeller geliştirecekler zamanla bunu göreceğiz. Ancak günümüzde daha renkli, dar kalıpta kesilmiş ince ve uzun kravat tercihleri daha popüler haldedir. Bu trendleri takip etmek kuşkusuz bizleri daha iyi gösterecek, toplum içinde daha rahat olmamızı sağlayacaktır.

Bu anlamda bizde modayı ve tasarımları takip etmeye, sizlere bu konularda daha kapsamlı bilgiler vermeye devam edeceğiz. Sizlerde modayı takip ederek demode duruma düşmekten kendinizi koruyunuz. Kravat diyip de geçmeyiniz. Doğru seçimler yapınız.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın