Lazer ile dövme sildirme işlemi

Teknolojinin gelişmesiyle dövme sildirme yöntemlerinde en çok kullanılan yöntem lazer uygulamalarıdır. Kullanılan bu yöntem her açıdan kullanışlı ve çözüm odaklıdır. Hem çok acı veren bir uygulama değildir, hem de dövme sildirme işlemleri arasında en kalıcı yöntemlerdendir. Aynı zamanda mikrop kapma olasılığı çok düşüktür.

Lazer uygulamalarında kısa atımlı ve yoğunlaştırılmış ve belli bir alanda çalışılabilir olması, yani farklı alanlara da atış olasılığı olmaması oldukça önemlidir. Lazer ışınları, derinin üst tabakalarına zarar vermeden direk olarak alt tarafa iner ve seçici olarak dövmeyi oluşturan renk hücreleri tarafından emilir ve yok edilirler. Bu lazer ışınları sadece pigmentler tarafından hedef alınılır ve dövmenin çevresinde bulunmakta olan normal dokuları asla etkilememektedir.

Dövme sildirme işlemlerinde, her dövmeye farklı uygulamalar yapılır. Bunun nedeni ise, dövmelerin yapılışında kullanılan boyalardır. Kimi boyalar organik, kimi boyalar ise gayet sağlıksız olan çini dövmeleridir. Ayrıca lazerle dövme sildirme işlemlerindeki bir diğer önemli nokta, dövmelerin renkleridir. Açık renkli dövmeler, koyu renkli dövmelere oranla çok daha zor çıkmaktadır ve hatta bazı dövmeler çıkmamaktadır. Bu gibi durumlarla karşılaşmamak adına mutlaka işin uzmanı olan kişiler tarafından dövme yaptırılmalıdır. Uygun fiyatla yaptırmak için cilt sağlığınızı tehlikeye atmamalısınız.

 

 

Bir önceki yazımız olan Botoks Neden Yapılır ? başlıklı makalemizde botoks hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply