Lazer ile Dövme Silme Nasıl Yapılır?

Lazer ile dövme sildirme işlemi hakkıında örnekler vererek açıklarsak, örneğin sıcak yaz günlerinde koyu renk kıyafetler ile güneşte beklediğimizde nasıl ki tüm sıcağı koyu renk çekiyor ise, lazer ışınları da koyu renk ile yapılmış olan dövmeleri emerek zamanla yok edilmesini sağlamaktadır. Dövme sildirme uygulamasında kullanılan lazerler, cildin deri tabakasına zarar vermeden direk içeride bulunan koyu renkli olan pigmentlere ulaşarak emilmesini sağlamaktadır. Emilen her pigment dövmenin yok olmasını sağlamaktadır.

Gelelim her dövmenin silinip silinemeyeceğine… Öncelikle bilinmelidir ki her dövme farklı ellerden çıktığı için yine her dövmede kesin sonuç alınamayabilmektedir. Teknoloji bu konuda günden güne gelişse de yine de şimdilik sarı, pembe, kırmızı ve mor vb. renklerin lazer ile sıfır bir şekilde silinmesi pek mümkün olmamaktadır. Anak siyah, koyu kahve ve koyu gri gibi renkler ile çalışılmış dövmeler lazer ile sorunsuz bir şekilde silinebilmektedir. Lazer ile dövme sildirme konusunda bilinmesi gereken bir diğer detay ise, dövme sildirme seans aralıklarının  ya da en fazla 8 hafta olmasıdır. Uygulama esnasında deride meydana gelen kızarıklık ve kabuklanma durumu birkaç gün içerisinde yok olmaktadır. Bu nedenle korkacak herhangi bir durum yoktur.

Kısacası dövmelerinizi sildirmek istediğinizde yapmanız gereken tek şey uzman kişiler ile birlikte lazer uygulamasını uygulayabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Botoks yan etkileri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply