Logo e-fatura çözümlerine dair

 

Logo e- fatura çözümlerinden bu yazımızda bahsedecek olursak, öncelikle logo e-fatura üç şekilde sunulmaktadır. Bunlar;

  • LOGO e-Fatura – Dosya Transfer Çözümü
  • LOGO e-Fatura + Sunucu Yazılımı – GİB Entegrasyon Çözümü
  • E-LOGO Özel Entegratörlük Hizmeti

Dosya transfer çözümünden ilk olarak bahsedecek olursak, genellikle bu çözüm ile birlikte, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın kendine özel potalına manuel bir şekilde yüklemeler gerçekleştirilirken, faturalaşma işlemleri de gerçekleştirilmektedir. Portal yükleme sınırı ise Nisan 2014 ile birlikte 500 adet ile sınırlandırılmıştır ve dolayısı ile daha fazla yükleme mümkün olmayacaktır.

Diğer bir entegrasyon çözümü ise GİB Entegrasyon Çözümüdür. Bu çözüm sürecinde logo e-fatura kullancıları gelir idaresi başkanlığı tarafından organize ve entegre edilerek e- fatura uygulamasını diledikleri gibi kullanabilirler. Logo e- fatura çözümleri sayesinde kullanıcıların portallerına ekstra olarak girmeye gerek kalmayacaktır. Logo e-fatura çözümleri üzerinden mühürlenen ve zaflanan e- faturalar portallara otomatik bir şekilde aktarılır.

En son olarak bahsedeceğimiz diğer bir çözüm ise, Logo özel entegretörlük hizmetidir. Entegrasyon hizmetlerini sağlamakta ya da sağlayacak olan firmanın bu işlemler için kendi sorumlulupunda olunması istenmiyorsa bu çözüm son derece uygundur. Sizler de firmanıza kurum ve kuruluşlarınıza özel entegretörlük hizmetlerinden yararlanmak için mutlaka bizler ile iletişime geçin ve logo e-a fatura hizmetinin farkını yaşayın!

 

Bir önceki yazımız olan E-fatura Entegrasyon Hizmetleri başlıklı makalemizde e-fatura, e-fatura entegrasyon ve logo e-fatura hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply