Logo E-Fatura Entegrasyon

Bugünkü yazımda sizlere Logo e-fatura entegrasyonu nasıl yapılır ve hangi firmalara yaptırırım konusu üzerine görüşlerimizi bildireceğim. İlk önce size e-fatura nedir bilgilendireyim.
E-fatura, faturalamanın kağıtsız olarak elektronik yollarla yapılmasıdır. Çoğunlukla fatura kişi veya kurumlardan yine kişi veya kurumlara e-posta(e-mail) yoluyla gönderilir. Faturayı hem düzenleyen hem de alan taraf için ödeme kolaylığı başta olmak üzere çok sayıda avantaj sağlar. Arşivlemede kolaylık sağlayan ve kağıt israfını oldukça düşüren e-fatura, tüm dünyada çok sayıda ülke tarafından hayata geçirilmiş veya geçirilmek için çalışılmaktadır. E-fatura hakkında kısaca bilgilendikten sonra e-fatura hakkında size yardımcı olacak ve size hizmet verecek firma olan Aryada’dan bahsedeceğim.  10 yılı aşkın süredir bilişim sektöründe olan Aryada Logo Business solitions’un yetkili çözüm ortağıdır. Logo ve diğer muhasebe programları için entegrasyon hizmetleri sunan Aryada tüm sorunlarınıza çözüm üretmektedir. Yasal e-fatura süreci ile muhasebe programlarının e-fatura entegrasyonlarını hızlı ve kısa sürede çözüm üretmektedir. Hızlı ve kaliteli hizmet anlayışı ile müşterilerine hizmet veren Aryada www.aryada.com adlı sitesinden hizmet vermektedir.

OGO e-Fatura modülü ile e-Fatura alım/gönderim işlemlerinizi iki farklı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunlar:

1) e-Fatura

Gelen giden e-Fatura hareketlerini XML dosya olarak GİB sunucusuna kolayca yükleyebilir,

2) e-Fatura+Server

GİB ile entegrasyon direkt olarak yapabilir,
Gelen e-faturaları otomatik olarak sunucuya gönderme imkanına sahip olabilirsiniz.

e-Fatura özellikle şirketiniz ile tedarikçi/müşterileriniz arasında faturalama işlemlerinin çok sık olduğu durumlarda size;

Süreçleri kısaltma, (Muhasebe Süreçleri, Teyit süreçleri, Ödeme süreci)
Nakit akışını hızlandırma,
Baskı, çıktı alma, kağıt, posta gidelerini azaltmak,
Müşteriler ile kurum arasındaki uyuşmazlıkları azaltmak,
Yasal yükümlülükleri yerine getirmeyi kolaylaştırmak,
Entegrasyonu izleyebilmek ve raporlayabilmek gibi avantajlar sağlamaktadır. Aşağıdaki bağlantıdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mobilya'nın Adresi Burada Mobilyalar başlıklı makalemizde mobilya, mobilya adres ve mobilyalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply