Logo e-Fatura Kurulumu Ve Ayarları

Logo e-fatura kurulumunda öncelikle e-fatura modülü yüklenerek gerekli olan ticari ürünlerde lisansların yenilenmesi gerçekleştirilmektedir. Daha sonrasında ise eksiksiz bir şekilde doldurulmuş olunması gereken bazı alanlar bulunmaktadır. Bunlar; Ülke adı, vergi kimlik numarası, göndericinin birim etiketi, adres bilgisi, logo e-fatura kullanıcısına ait diğer bilgiler vb. Tüm bu alanlar da doldurulduktan sonra bilgilerin bazı kurulumlar sonucunda bu bilgileri otomatik bir şekilde sisteme yansıtması gerekir. Daha sonrasında veri tabanı oluşmamış şekilde ise mutlaka veri tabanı oluşturulmalıdır. Bu işlemi yapmak oldukça basittir. Karşınıza çıkan sihirbazı takip ederek işlemi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Her bölümün kendi içerisinde ayrı ayrı kurulumları gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra logo e-fatura içerisinde çalışma alanı bilgilerinin bulunacağı bir bölüm daha yer alacaktır. Kısacası Logo e-fatura sisteminde anlaşıldığı gibi her firma adına ayrı bir çalışöa alanı tanımlanmalıdır. Eğer tasnımlanan firmalar farklı bir platformda ise Logo connect ile veri transferi yapılarak aktarılabilmektedir.

Son olarak eğer daha önceden hazırlanmış olan bir alnın yeni sistemde bazı alanlarına ihtiyaç yok ise bu sefer de istenilen tablolar çalışma alnında yeniden yapılandırılabilmektedir. Bu işlemler oldukça basit olup, kurulum başarı ile yapıldıktan sonra dilediğiniz her değişikliği kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu nedenle sizler de işlerinizi zamanında ve daha kolay yapmak için bizi arayın!

 

 

Bir önceki yazımız olan E-fatura Entegrasyon Hizmetleri başlıklı makalemizde e-fatura, e-fatura entegrasyon ve logo e-fatura hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply