LOGO’da e-Fatura Çözümleri

Faturaların elektronik olarak yani e-fatura şeklinde düzenlenmesi ve iletilip, alınması oldukça önemlidir. En önemlisi kağıt tasarrufu açısından ve doğamız açısından önemli bir yere sahiptir. Senelerce imzalar toplandı bu konu ile ilgili ve maalesef ancak şimdi kısmet oldu.

E-Faturalar gelir idaresi başkanlığı tarafından belirtilen standartlara uygun bir şekilde düzenlenmekte olup, kağıt faturalar ile aynı değere ve niteliğe sahiptir. Faturalar kurumlar ya da şahıslar arasında artık kaybolmayacak ve hızlı bir şekilde iletilebilecek. Herşeyden önemlisi güvenli bir şekilde gönderim sağlanabilecek ve dilediğiniz zaman kaybolma derdi olmadığı için istediğiniz geriye dönük faturalarınıza ulaşabileceksiniz.

Diğer önemli bir konu ise; Logo e-fatura entegrasyonu nasıl yapılır ve nasıl kullanılır?    Bu konu ile ilgili de bazı bilgiler vermek isteriz. LOGO e-Fatura Çözümleri 3 şekilde sunulmaktadır;

  • LOGO e-Fatura – Dosya Transfer Çözümü (DTÇ)
  • LOGO e-Fatura + Sunucu Yazılımı – GİB Entegrasyon Çözümü (GEÇ)
  • E-LOGO Özel Entegratörlük Hizmeti

Aynı zamanda Gelir İdaresi Başkanlığı tarafınca portal yükleyebilme sınırı 1 Nisan 2014 itibari ile aylık 500 adet olmak üzere sınırlandırılmıştır. Firmalar ya da şahıslar, e-Fatura alma ve gönderme işlemlerini özel bir yazılıma ya da donanımına gerek duymaksızın yapabilirler. Bu sayede e-Fatura yatırım maliyetlerini minimum seviyede tutabilirler.

 

Bir önceki yazımız olan E-fatura Entegrasyon Hizmetleri başlıklı makalemizde e-fatura, e-fatura entegrasyon ve logo e-fatura hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply