Köşe Takımları

Lüks Köşe Takımı Nasıl Olur?

 

Son yıllarda evlerin dekorasyonunda şıklığın ve klasik detayların ön plana çıkması gösterişten hoşlanan ve evini de bu çizgide dekore etmek isteyen kişiler tarafından artmasını sağlamıştır. Başlı başına bir tarz olan klasik tercihler evlerin tüm odalarında ve hatta kullanılan aksesuarlarda bile birçok detay ile ortaya koyulabilir. Evlerde kullanılan renkler, desenler, mobilyaların kesimleri ve yerleşme şekli evin tarzını ve konseptini belirler. Özellikle koltuk takımı ve yemek takımı gibi büyük parçalı ev eşyalarının alınmasından sonra geriye kalan halı, perde ve aksesuar gibi detayları seçmek çok daha kolay olmaktadır. Bunun için eğer salon ya da oturma odası dekore edilecek ise öncelikli olarak oturma grubundan başlanmalıdır. Sadece büyük evler değil alanı dar olan ya da büyük takımların konulmasına izin vermeyecek şekilde tasarlanmış odalarda da klasik bir tarz ortaya koymak mümkündür. Bu tarzı oluşturmak için klasik köşe takımı modelleri kullanılabilir. Köşe takımları hem yerden tasarruf etmenizi sağlar hem de küçük alanlarda aksesuar vb eşya kullanımına da izin vererek size alternatif yerler yaratır.

 

 Klasik Köşe Takımının Özellikleri

 

           Klasik köşe takımı modellerinde spor tarzlı ürünler olduğu gibi klasik tarzlı ürünler de mevcuttur. Klasik takımlarda daha çok kadife döşemeler, metal ya da altın renkli süslemeler ve detaylar ve birbiri ile uyumlu olan renkler kullanılmaktadır. Köşe takımları küçük olsa da görüntü olarak oldukça ağır ve şık olabilirler. Aynı zamanda kullanım açısından da diğer oturma gruplarına göre dezavantajlı değildirler. Mekanda kullanılabilecek alan sayısı fazla ise daha büyük köşe takımları da tercih edilebilir. Klasik köşe takımı modelleri hem büyük salonlar için hem de küçük oturma odaları için kullanılabilecek ölçülerde hazırlanmaktadır.

 

 Model Seçimi Önemli

 

Siz de köşe koltuk takımlarını renklerine göre, modeline göre ya da evdeki diğer eşyaların yerleşimine göre ve tarzına göre seçebilirsiniz. Şık köşe takımı mekanlarınızı derinleştirecek ve olduğundan daha büyük şekilde algılanmasını sağlayacaktır. Köşe takımlarınızı seçerken internet üzerinden modellere bakabilir ve istediğiniz modeli site ile iletişime geçerek uygun fiyat avantajları ile de satın alabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Odanızın Şeklini Köşe Takımları İle Tasarlayın başlıklı makalemizde köşe takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın