Makat Çatlağında Botoks Tedavisi

Makat çatlağı genellikle kış mevsimlerinde kişilerde baş göstermekle birlikte, yine kabızlık şikayetlerinin kişide bulunması da makat çatlaklarına yol açabilmektedir. Bu konuda birçok tedavi yöntemi olmakla birlikte, oldukça acılı süreçlerden geçilmesi gerekebilmektedir. Kişilerin çok daha az ağrı ve acı ile bu rahatsızlığı geçirebilmesi adına son dönemde doktorların tercihi botoks tedavisidir. Botoks tedavisi yöntemi ile birlikte yaklaşık 100 hastanın 60’ı sorunsuz bir şekilde bu yöntemle rahatsızlıklarından kurtulmaktadır.

Ancak makat çatlakları hakkında mutlaka derin bir muayene gerekli olmaktadır. Bunun nedeni her ne kadar ameliyat gerektiren bir durum olmasa da bazı zamanlarda bu rahatsızlık ameliyat gibi cerrahi durumlar da gerektirmektedir. Bu nedenle işinin uzmanı olan bir doktor tarafından muayene edilmeli ve botoks tedavisi mutlaka doktor tarafından tavsiye edilmelidir. Botoks uygulamasının yapılabilir olduğu belirlenirse, hemen tedaviye başlanabilmelidir. Ancak yine bilinmelidir ki bu tedavi mutlaka uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır. Aksi halde beklenmeyen birçok olumsuz sonuçlar ile karşılaşılabilmektedir. Makat çatlağında botoks uygulamasında, makat kaslarına ilaç enjekte edilerek kısmi felç oluşması sağlanmaktadır. Bu sayede büyük tuvaletinizi yaparken kasların kasılmasını engelleyerek, daha az ağrı duyulmasını sağlamaktadır. Zamanla da çatlağın iyileşmesi sağlanarak, geçme süresi belirleniyor.

Sizler de bu gibi rahatsızlıklardan muzdarip iseniz mutlaka bir doktora danışmalı ve uygunsa botoks tedavisi ile çatlaklarınızdan kurtulmalısınız.

 

Bir önceki yazımız olan Botoks Uygulaması Fiyatları başlıklı makalemizde botoks, botoks fiyatlar ve botoks fiyatları hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply