Mevsimlere Göre Mobilya Seçimleri Nasıl Olmalıdır?

 

Her tüketim ürününde olduğu gibi mobilyalarda da dekorasyon ve seçimler mevsimlere göre değişebilmektedir. Özellikle, koltuk takımları üzerinde gerek perde gerek halı gerekse diğer aksesuarlarla ilgili mevsimlerin göz ardı edilemez bir etkisi vardır. Bu etki hem ev ortamında rahatlığı sağlamakta hem de ferahlıkla birlikte ruhsal açıdan dinçliği simgelemektedir. Bu nedenle, salon takımları ile oturma odası takımları hem renk olarak hem de desen olarak birbirinden ayrılmaktadır.

 

 Kış Aylarında Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

 

Kış aylarında ev dekorasyonu genel olarak kış mevsiminin hakim olduğu tonlarda yapılmaktadır. Özellikle, lüks mobilya takımları en iyi şekilde kış mevsiminin dokusunu yansıtan mobilya çeşitlerine sahiptir. Lüks mobilya takımları genel olarak kahverengi, bej ve koyu lacivert gibi renkleri bir arada bulundurmasından dolayı kış dekorasyonu ile oldukça iyi bir uyum yakalamaktadır. Bunun yanı sıra, lüks mobilya takımlarındaki kadife kumaş ve kadife kumaşın dokusunu en iyi şekilde yansıtan kahverengi tonları salon takımları arasında göz alıcı bir etkiye sahiptir. Salon dekorasyonunu kış mevsim aksesuarları ile süslemek evinizde sıradanlığı yok ederek, değişimin öncüsü olmanızı sağlayacaktır. Kadife kumaşın ağırlığını yansıtacak retro halı modelleri hem kış mevsiminde dekorasyon kombinini sağlayacak hem de evinizde tazelenme sağlayacaktır. Eğer, halı ve koltuk takımını aynı tonlarda seçmişseniz, perde modelleri ile biraz daha sakinlik elde edebilirsiniz. Açık tonlarda salon perdeleri evinizde kadife kumaşın etkisini muhteşem şekilde yansıtmanızı sağlayacaktır.

 

 Yaz Aylarında Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

 

Ev dekorasyonunu etkileyen pek çok unsur bulunmaktadır. Bu unsurlardan biri de; mevsimlerdir. Yaz mevsimlerinde renkli kadife kumaşlar en fazla tercih edilen modeller arasındadır. Yaz aylarının hakim olması ile birlikte renklilik ve canlılığı evinizde hissetmek için lüks klasik mobilya takımlarını yaz renklerine uygun olarak seçebilirsiniz. Mavi, beyaz, hardal sarısı gibi pek çok renge sahip olan lüks mobilya takımları renklerindeki canlılıktan dolayı pek çok aksesuar ile kombinlenebilir. Özellikle, oturma odasında kullanılabilen bu mobilyalar ev dekorasyonuna ve mobilya rengine göre farklı desenlerdeki tablolar ile muhteşem bir uyum yakalayacaktır. Bunun yanı sıra renkli puflar ve dekorasyon ürünleri de evinizde baharın sunmuş olduğu tazeliği hissetmenizi sağlayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Lüks Aksesuarlar Nerelere Yerleştirilir? başlıklı makalemizde dekoratif aksesuarlar, lüks aksesuarlar ve mobilya aksesuarları hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply