Mobilya Uyumu

Özellikle home ofisler için vazgeçilmez bir unsur olan deri dokusu son dönemde ev dekorasyonu için de trendler arasında yerini aldı.

Daha kaliteli ve özellikle kış mevsimi için sıcak bir atmosfer yaratan deriyi birçok alanda kullanabilmek mümkün. Kullanışlı olduğu kadar dayanıklı da olan deri, artık çocuklu ebeveynlerin de tercihleri arasında.

Peki değerli bir doku olan deriyi kullanmanın püf noktaları var mıdır?

Deri malzemelerden üretilen, mobilya dekorasyon ve aksesuarlar özellikle kış aylarının vazgeçilmezlerinden. Fakat kullanırken bazı önerileri dikkate almakta yarar var.

Mobilya da, özellikle oturma gruplarından kanepeye, kumaştan deriye doğru bir geçiş söz konusu. Yastıktan, gazeteliğe hatta perdeye kadar her yerde deri kullanıldığını görmek mümkün…

Deri kumaşın doğal bir malzeme oluşu, organik ürünleri hasretle arayanlar için bir kaçış kapısı olmasını sağlıyor. Ayrıca normal kumaşa göre daha hijyenik ve kolay silinebilme özelliğine sahip olan deri bu yönden oldukça avantajlı ve uzun süre dayanabilen bir ürün.

 Derinin elastik bir yapıya sahip olması ise dikkat edilmesi gereken noktalardan biri. Kullanılma sıklığına orantılı olarak deride hafif bir bollaşma olabilir. Bunun için kullanım esnasında hassasiyet göstermek gerekebilir. Ayrıca deri ürünler seçecekler için gerçek deride, damar ve kırışıklık olabilir. Bu, derinin natürelliğinin bir göstergesidir.

Genellikle mobilyalarda, koyun, keçi, geyik, timsah, sığır ya da at derileri tercih edilir. Yapacağınız tercihi kendi zevkiniz ve bütçenize göre gerçekleştirebilirsiniz.

Deriyi Halınıza Serin!

Ev dekorasyonunda el yapımı halılar evlerde farklı bir tarz oluşturuyor. Özel olarak işlenmiş deriler ile tamamen sıra dışı halılar üretiliyor. Safari halı modelleri vahşi görünümleriyle ön plana çıkıyor. Bunun dışında deriyle kombine ettiğiniz bu halılar mobilyalarınızla da bir uyum ve işbirliği oluşturabilir.

Özel tasarlanan halılar safari halı, kuzu halı, dana halı şeklinde özelliklerine göre üretilip şekillendirilebiliyor. Safari halılar çeşitli deri parçalarının özel bir şekilde birleştirilmesi ile oluşturuluyor.

Halıların yanı sıra dana- koyun postları da yer döşemesinde büyük ilgi topluyor.

Deri halıların yanı sıra dana postlar birçok renk ve desenlerde olabilir. Alacağınız postlar ev dekorasyonunda ilginç görüntüleriyle farklı bir tarz yaratabilir. Postları özellikle şömineli evlerde şömine önlerinde kullanabilirsiniz. En iyi mobilyalar için tıklayınız

Bir önceki yazımız olan 2013 yılının en ekonomik düğün paketleri başlıklı makalemizde düğün-mobilyası, düğün-paketleri ve mobilya modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply