Mobilya

Mobilyaların Yerleşimi Nasıl Olmalıdır?

Şık ve tarz bir mobilya çeşidini satın alırken elbette birçok farklı kriter baz alınmakta ve buna göre tercih yapılacak satışları gerçekleştirilmektedir. Fakat sadece birbirinden güzel gösterişli mobilyalar kapsamındaki koltuk takımları satın alındığı zaman iş bitmemektedir. Evinizdeki salon veya oturma odası adına tüm diğer eşyaları ile birlikte mükemmel bir uyum sağlayan aynı zamanda kaliteli bir malzeme yapısı üretimleri gerçekleştirilmiş olarak satın alınan birbirinden özel mobilya seçenekleri eve getirildiği zaman ikinci önemli durum başlar. Bu durum ise hiç şüphesiz eşyaların hangi odaya ne şekilde yerleştirilecektir. Diğer eşyaları ile birlikte mükemmel bir uyum yakalaması adına her nasıl rengine ve modeline dikkat etmiş iseniz aynı şekilde yerleşimine de büyük bir özen göstermek suretiyle dikkat etmenizde büyük bir önem arz etmektedir.

 

 Mobilyaları yerleştirirken dikkat edilmesi gerekenler

 

Burada ilk dikkat edilmesi gereken durum hiç şüphesiz odaya giriş anında mobilyaların hepsinin bakış açısına yakalanması ve odaya giren kişileri mobilyaları görmek suretiyle dikkatlerinin çekilmesidir. Bu da hem odanın daha hoş bir görünüm elde edildiğini anlatır hem de insanların oturmak istediği yeri kolay bir şekilde seçmesine olanak tanır. Tabii bu durum daha çok misafirler için ön plana çıkmaktadır. Bireysel olarak ise bakıldığı zaman ise özellikle televizyonu her yerden seyretmek adına mutlaka özel bir şekilde mobilyalar yerleştirilmelidir. Aynı zamanda diğer eşyalar ile birlikte bu gösterişli mobilyalar daha güzel bir uyum yakalaması adına dengeli bir şekilde masa veya halı ve perdenin yanı sıra vitrin adına da eşit seviyede bir uzaklıkta yerleştirilmelidir.

 

 Eşyaların farklı şekilde yerleştirilmesi

 

Burada eğer köşe koltuk takımları tercih edilmiş ise mutlaka kapının çapraz kısmına ve karşı tarafına olması çok daha hoş bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Ayrıca köşe koltuk takımları olduğu zaman mutlaka daha küçük odaların seçilmesine dikkat edilmelidir. Tabii tüm bunların ötesinde her şeyden önemlisi ise kişisel olarak herkes kendi zevk ve beğenilerine göre bir tercih yapmak sureti ile otururken nasıl rahat edecekler ise buna göre bir ayarlama yapmayı da gösterişli mobilyalar kapsamında unutmamaları gerekmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan EV VE İŞ YERİ DEKORASYONLARININ KÜÇÜK AMA ETKİLİ UNSURU başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bir Cevap Yazın