Moda

Modaselvim’de 2019 Ferace ve Elbise Modası

 

Tesettür giyim günümüzde birçok kadının tercih ettiği giyim tarzıdır. Vücut hatlarını belli etmeyecek ve rahatlıkla kullanabilecekleri dış giyimdir. Tesettür giyimde kadınların en çok tercih ettiği ve dışarıda da rahatlıkla giyebildiği elbise modeli ferace ürünüdür. Çünkü feraceler önceki modaya göre daha gelişmiş, renk, model seçenekleri olan ve günümüz modasındaki çizimlere rahatlıkla uyum sağlayan bir giyim tarzıdır. Feraceyi kısaca tanımlayacak olursak aslında kadınların dışarıda giydikleri bol kesimli, monta benzeyen giyim kıyafetidir.

 

 Ferace Alırken Nelere Dikkat edilmelidir?

 

Aslında kadınların en çok yanlış yaptığı noktalardan biri de ferace alırken bedenini tanımamasıdır. Çünkü ferace alırken kendinize büyük bir beden alırsanız sizin değil başkasından ödünç aldığınız bir kıyafet gibi durur. Bedeninize uymayan küçük bir ferace alırsanız da içinde rahat hareket edemeyeceğiz için ürün kısa süre de deforme olur. Bu da beraberinde çabuk yıpranmasına, kıyafetin patlamasına ve hatta yırtılmasına neden olur. Aslında birçok kadın kilo veririm sığarım ve ya kilo alınca olmaz bu bana kaygısıyla o an büyük ya da küçük beden seçimi yaparlar. Bu çok yanlış bir durumdur. o anki beden kalıbınız neyse ona göre almanız gerekir.

 

Ferace alırken renk çok önemlidir. Ten renginize, takacağınız çantaya ve giyeceğiniz ayakkabıya uyumlu olmalıdır. Bu uyumu yakaladığınızda bir bütün halin de görünür ve şıklığınıza şıklık katmış olursunuz.

 

 Ferace Modelleri Nelerdir?

 

Ferace modelleri eski nazaran daha çok çeşidi vardır. Önceden düz modelleri varken şimdi renkli, çiçekli, desenli, düğmeli, fermuarlı ve şapkalı modelleri de günümüzde görmek mümkündür. Düğmeli ve fermuarlı modellere de verilen ayrıca desenler daha şık görünmenizi sağlamaktadır. Ferace modellerinde üst kısmı oturan bel kısmından aşağıya doğru açılan etek modelleri ile aynı zamanda şık bir geceye veya yemeğe giderken de rahatlıkla giyip tercih edebilirsiniz.

 

Ferace modellerinde günümüzdeki renkleri ve moda çizgilerini kolaylıkla görebilirsiniz. Her yaştan bayanın kendine uygun modelleri rahatlıkla bulabilirler. Ferace modelleri uzun kesimli modeller olsa da isteğe göre kestirebilir ve şekillendirebilirsiniz. Böylelikle kendi giyim tarzınızı rahatlıkla yansıtmış olursunuz.

 

2019’un Tesettür Elbise Modelleri

 

Tesettür elbiseler, genç veya yaşlı demeden her yaş aralığına hitap ettikleri için tesettürlü hanımların tercihi haline gelmiştir. Tesettür elbiseler günümüzde her türlü renk ve desende modellere sahiptir. Tesettür elbiseler, kadınların hem günlük hayatında hem de en özel günlerinde kullanabileceği elbise modelleridir.

 

 Tesettür Elbise Modelleri Nelerdir?

 

Tesettür elbiseler farklı tasarımlarla; şifon, pamuklu, viskon, polyester ve keten kumaş seçenekleriyle yüzlerce modele sahiptir. Farklı modeller arasında tesettür elbiseler, şık tasarımları ve rahat kullanımları nedeniyle birçok kadının tercihi haline gelmiştir. Tesettür elbise modelleri arasında günlük elbiseler, tesettür abiye elbiseler, tunikler, namaz elbiseleri ve tulumlar gibi birçok ürün grubu yer almaktadır. Ayrıca bu elbise modelleri her geçen yıl daha da yenilikçi bir tarz kazanmaktadır.

 

Yaz Günlerine Uygun Tesettür Elbiseler

 

Yaz günlerinde esen hafif rüzgarı hissetmeye olanak vererek hanımları bu mevsimde terletmeyen uçuş uçuş tesettür elbiseler en sık tercih edilen modellerdir. Yumuşak keten kumaştan üretilen tesettür elbiseler ile sandaletler rahatça kombin oluşturulabilir. Şifon kumaştan üretilen düz, sade ya da çiçek desenli tesettür elbise modelleri ile büyük takılar ve minimal detaylı ayakkabılar kullanılarak kombin oluşturulabilir. Spor tesettür elbise seven hanımlar için de penye kumaştan üretilen spor tesettür elbiseler hem şık hem rahat bir kullanım sağlamaktadır. 2019 Yaz koleksiyonunda pastel renkli detaylar ile hareketlenen şık tesettür elbise modelleri göze çarpmaktadır.

 

Modernistik Tesettür Elbiseler

 

Yaz tesettür elbise modelleri içinde etnik desenli kumaşları ile modernistik elbseler trend haline gelmiştir. Geçmişin romantizmini bugün modern bir hava ile birleştirilen tesettür elbise modelleri ayrı bir şıklık sunmaktadır. Özellikle akşam davetlerinde modernistic tarzıyla tesettür elbise modelleri rahatlıkla tercih edilebilir.

 

Renklerin Enerjisini Yakalayan Tesettür Elbiseler

 

2019 modasında renklerin armonisini yakalayan tesettür elbise modelleri de hanımların beğenisine sunulmuştur. Farklı renkleri bir arada kullanarak üretilen bu modellerde tek parça elbise ile şıklık, hareketli ve enerjik görünüm kazanmak mümkündür. Çiçek desenli, etnik, grafik ve daha pek çok desen seçeneğine sahip bu tesettür elbiseler, yalnızca aksesuar değiştirerek bile dinamik bir günün peşinden özel davet bir davete katılma avantajı sunmaktadır. Desenleri ile ön plana çıkan tesettür elbise modellerini düz renk bir şal kullanılarak kolayca şıklık yakalanabilir.

Tesettür elbise modellerini ve fiyatlarını incelemek için modaselvim.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın