Mobilya

Modern Evlerin Gözdesi Ankastre

Ankastre kelime anlamı olarak sabitlenmiş, gömülü, iç içe geçmiş anlamlarına gelmektedir. Günlük hayatta daha çok mutfakta kullanıldığını görmekteyiz. Mutfaklar evimizin en çok vakit geçirilen yerlerinden birisidir. Tabi ev hanımı iseniz. Ya da yemek yapmak sizin için bir zevk ise. Geçmişten günümüze kadar mutfaklar çok değişmiş ve birçok kolaylık ve yenilik yapılmıştır. Ama Modern mutfak yıllar önce de modern, şimdi de modern.

 

Günümüzde Modern Mutfak Denince Ankastre eşyalar başta gelmektedir. Çünkü hem kullanışlı hem de diğer eşyalara göre daha az yer kaplamaktadır. Örnek vermek gerekirse Ankastre fırınlar, normal fırınlara kıyasla daha kuvvetlidirler ve gösteriş olarak tezgâhın üstünde değil, mutfak duvarında ya da dolabında önceden hazırlanmış yerine gömülü olarak bulunmaktadır. Yani Ankastre setiniz mutfağa sonradan ekleme değil, mutfağın bir bütünüdür.

 

Mutfakta kullanılan beyaz eşyaların ankastre olanlarını kullanabilmeniz için evinizin ankastreye uygun olması gerekmektedir. Bu genelde kendi evinin sahibi olanların tercih ettiği bir şeydir. Çünkü Kiracıların evin inşaatlık bölümüyle olması pek mümkün değildir. Günümüzde yeni yapılan evler güncel yaşamın getirdiği konfor istekler gereği, hâlihazırda ankastre setlere uygun inşa edilmektedir. Normal bir eve Ankastre bir fırın alırsanız koyacak yer bulamazsınız ve kötü bir görüntüye sahip olursunuz. Eğer Eviniz sizinse ve ankastreye uygun değilse, bunu mutfak dolaplarında yapacağınız bir yenileme ile ankastre setlere uygun hale getirebilirsiniz.

 

Ankastre beyaz eşyalar mutfaklarda Modernliği korur, şık görünüm sağlar, mutfakta yer tasarrufu sağlar. Görsel olarak ta mutfak mobilyanıza uyum sağlayacak şekilde yapıldığı için hiç bir şekilde göz yormaz ve evinizde huzurla yaşarsınız.

 

Yeni Yapılan Lüks evlerde oturuyorsanız ve ankastre setler kullanıyorsanız, evinizden taşındığınızda beyaz eşyalarınızı götürmenize gerek kalmayabilir. Çünkü artık tüm evler içlerinde fırın, ocak gibi ankastre setleri, tıpkı mutfak dolapları gibi evin bir bütünü olarak sayılabilmektedir. Görselliğe önem veriyorsanız ve vaktinizin çoğunu mutfakta geçiriyorsanız normal mutfaklara elveda demelisiniz. Çünkü ankastre her şeyiyle evinizin modern yapısını koruduğu gibi, sizin de vazgeçilmeziniz olacaktır. Mutfaktan çıkmak istemeyeceksiniz. Modern evlerin gözdesi ankastre, 2016 yılında da yepyeni tasarımları ve yenilikleri ile evlere şıklık katmaya devam etmektedir.

 

 

Bir önceki yazımız olan  Takımın İncisi Kravat Setleri başlıklı makalemizde Kravat setleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın