Kurslar

MÜZİKAL TİYATRO KURSUNDA NELER YAPILIR?

Müzikal tiyatro kursu, özellikle çocuklar için kendilerini dans ve müzik ile ifade edebilmeleri ve hem de eğlenceli bir ders olarak geçirdikleri önemli bir tiyatro çeşididir. Biraz önce de değindiğimiz gibi aslında her eğitimde mutlaka erken yaşlarda başlanılması gerekmektedir. Ancak bu noktada asla atlanmaması gereken noktalardan biri de çocukların bu eğitime ilgisinin olup olmadığıdır. Eğer çocuğunuzun da müzikal tiyatro kursuna eğilimi varsa hemen sizdrama eğitim ve sanat merkezi ile iletişime geçerek gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Kısaca müzikal tiyatro kursu ile ilgili bilgi vermek gerekirse, bizler derslerimizi yaklaşık 8 haftalık bir süre içerisinde gerçekleştirmekteyiz ve 4’er hafta olarak 2 dönem olarak işlemekteyiz. İlk dönem daha çok tiyatro teknikleri ve müzikal tiyatro ile ilgili genel bilgiler ile ilgili teorik çalışmalara yer verip, ikinci dönemde ise, bir tiyatro oyunu üzerinden çalışmalarımızı gerçekleştirerek sahneye çıkmaya hazırlanmaktayız. Aslında bizler için bu noktada esas önemli olan daha önceden sahnelenmiş olan oyunlar üzerinden çalışmaların gerçekleştiriliyor olmasıdır. Bu durumda öğrenciler tiyatroları izleyip, kendilerince rol seçimleri yapabiliyor ve birlikte olağanüstü çalışmalar gerçekleştirebiliyorlar.

Bizler sizdrama eğitim ve sanat merkezi olarak, her zaman çocuklarımıza öğrenebileceklerinin en fazlasını öğretmeye ve siz değerli yetişkin öğrencilerimizin de hem iş stresinden uzaklaşmak hem de farklı aktiviteler ile yaşantısına renk katmak için her zaman buradayız!

 

 

Bir önceki yazımız olan Riverside Garden Resort’te Tatil… başlıklı makalemizde kıbrıs ve kıbrısta tatil yapılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın