Neşter Değmeden Gençleşin

İnsanlar yaşlanma belirtilerinden hoşlanmaz. Kırışıklıklar sarkmalar gibi yaşlanmayı gösterecek etkileri vücutlarından sonsuza kadar silmek isterler. Bu kırışıklık ve sarkmalar için kozmetik ürünleri piyasaya sürülse de bunlar bir zaman sonra etki göstermeyecektir. İşte bu durumda birçok insan bıçak altına yatmaktadır.

Ameliyat ile yüz germe işlemi yaptıran yüzlerce insan vücuduna neşterin değmesinden hoşlanmasa bile mecburen ameliyat masasına yatmaktadır. Bu ameliyatların kesilmeden yapılması için çalışan bilim adamları tarafından ameliyatsız yüz germe işlemleri geliştirilmektedir. Ameliyatsız yüz germe işlemi birçok farklı şekilde geliştirilmiştir. Bunların ön çok kullanılanları hakkında sizlere ufak bilgiler vermeye çalışacağız.

Ameliyatsız yüz germe işlemlerinden ilki ultherapy yüz germe işlemi. ultherapy yüz germe işleminde vücudun en alt tabaka ya da astarı olarak bilinen tabakaya kadar ulaşabilen ve vücuda gönderilen ses sinyalleri sayesinde vücutta noktasal hasarlar oluşturulmaktadır. Bunun sonucu olarak cilt sıkılaşmaya ve ufaklaşmaya başlıyor. Vücut bu ses sinyalleri sayesinde kendini toparlıyor.

Ameliyatsız yüz germe işlemlerinin ikincisi thermage yüz germe işlemidir. Bu işlem ile hastanın vücuduna frekans sinyalleri gönderilir. Vücutta yaratılan ısı sayesinde kolajen bağlar ısınır ve ilk haftadan itibaren etkisi görülmeye başlanan thermage ameliyatsız yüz germe işlemi yapılır.

Bir diğer yüz germe işlemi ise V shape yöntemidir. Bu yöntem ile yüz daha genç ve pürüzsüz bir hale gelir. V Shape teknolojisi sayesinde kolajen bağlarında aratılan ısı ile cildin bariz bir halde gerginleşmesi gerçekleştirilir. Bu sayede cilt daha gergin ve genç bir hale gelir.

Ameliyatsız yüz germe işlemleri arasında bir diğer yöntem Clear Lift ile yüz germe yöntemidir. Bu yöntem ile kullanılan lazer yardımı ile vücutta bulunan ve müdahale edilmesi gereken bölgeye lazer atışları yapılıyor. Bu nokta atışlar sayesinde vücudun daha pürüzsüz ve daha temiz olması hedefleniyor.

Başarılı bir sistem olan Clear lift lazer teknolojisi sık kullanılan lazer ile yüz germe işlemleri sık kullanılan bir yöntemdir. Bu saydığımız ameliyatsız yüz germe işlemleri dışında iple germe, yüz mezoterapisi ve dolgu yapılarak yüz germe işlemleri de en sık kullanılan yöntemler arasındadır.

 

Bir önceki yazımız olan Botoks Nedir? başlıklı makalemizde botoks hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply