Moda

Nişan Abiyesi Nasıl Tercih Edilmelidir?

 

           Nişanınız olacak ve bir abiye seçmeniz gerekiyor ve bir türlü karar veremiyorsunuz. Paniğe kapılıp, ümitsizliğe düşmenize gerek yok. Aşamalı olarak kendinize soru sorarak ilerlerseniz en güzel ve özel sonuca ulaşabilirsiniz.

 

Nişan töreniniz nerede olacak?

 

Bu soruya vereceğiniz cevap seçeceğiniz abiye modeli kategorisini azaltmanıza yardımcı olacaktır. Eğer evde çok sade bir tören yapılacaksa, abartıya kaçmayacak düz, dantelli bir model tercih edebilirsiniz. Evde olacak ancak çok da sade bir tören olmayacak ise o zaman durum biraz değişir. Düzenlenecek konseptin rengine karar verin ve bu konsepte uyum sağlayacak bir abiye rengi bulun. Evde yapılacak törenlerde genelde diz hizasında çok yere değmeyen abiye modelleri tercih edilir. Siz rahat yürüyeceğinizi düşünüyorsanız uzun bir model de tercih edebilirsiniz. Evde değil de salonda nişan töreni yapılacak ise tarlatanlı, kabarık modeller sizin vazgeçilmeziniz olabilir. Taşlı parıltılı modelleri seçebilirsiniz.

 

Nişanlınız ne renk takım elbise giyecek?

 

Siyah bir takım elbise giyecek ise gömlek rengini ve yaka çiçeği ve ya yaka mendilini abiye renginize göre belirleyebilirsiniz. Ancak takım elbisesi biraz renkli olacak ise ve abiyeniz alındıysa uyum sağlayacak bir takım elbise seçmelisiniz. Örneğin sizin abiyeniz mavi, nişanlınızın takım elbisesi bordo olmamalıdır. Aradaki uyumu yakalamanız gerekmektedir.

 

Makyajınızı ve saçınızı nerede yaptıracaksınız?

 

Bunu günler hatta aylar öncesinden kararlaştırmalısınız. Süreç yaklaştıkça her şey üst üste gelecek ve son dakikada ayarlamanız çok zor olacaktır. Zamanınız kısıtlı ise profesyonel, en azından bildiğiniz kuaförlerle çalışmalısınız. Sizi tanımaları ve dinlemeleri bu stresli gününüzde çok önemli olacak. Yoksa bir de onlara derdinizi anlatmak zorunda kalırsınız. Aklınızda belirlediğiniz bir makyaj ve saç modeli olsun. Bir kaç gün öncesinden provasını da yaptırabilirsiniz. Sırtı açık bir nişan abiyesi tercih ettiyseniz açık saç modeli tercih edebilirsiniz. Ancak abiyenizin sırtı kapalı ise toplu bir saç modeli tercih etmeniz gerekmektedir.

 

Çok sıkı yapılan topuzlardan kaçının. Yüzünüzü fazla ortaya çıkararak kötü bir görüntüye sebep olabilir. Ayrıca saçınız fazla gerildiği için baş ağrısına neden olabilir. Yüz hatlarınıza uygun bir saç modeli seçmeye özen gösterin.

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın