Odanızın Şeklini Köşe Takımları İle Tasarlayın

Farklı büyüklüklerde, renk ve tarzda birçok köşe takımı yaşadığınız mekâna uyarlanıp orayı kullanışlı hale getirmeye olanak sağlamaktadır. Üzerinde küçük oynamalara müsaade eden bazen bir parça eksilterek bazen renkleriyle oynayarak bazen de üzerine attığınız bir şal ile farklı bir hava verebileceğiniz bu takımlar estetik duruşuyla da bir hayli kullanışlı. Oturum sayısı, sıcaklığı ve üzerinde yapılabilecek ufak değişikliklere müsait kullanıcısına büyük bir çözüm getiriyor. Köşe takımları kullanım şekline bağlı olarak alan üzerinde belirleyici etkidedirler.

 

Örneğin büyük bir köşe takımı daha çok geniş alanlarda kullanılır ve mekânı ya böler ya birleştirir ya da kullanıma özel bir alan oluşturur. Büyük mekânlarda kullanılan köşe takımı hacim farkından doğan sebepten ötürü kullanılan kumaşın cinsi ve takımın modeli konseptte belirleyici olacaktır. Küçük mekânlarda ise daha yumuşak kumaşlar ve ufak tamamlayıcılarla hoş bir dokunuş yapılabilir. Köşe takımları genellikle oturma odalarında tercih sebebidir ancak diğer odalarda da pekâlâ kullanılabilir.

 

Evdeki mobilyalarla kolayca uyumu yakalayabilme özelliğinde olan takımlar pek çok salon için en uygun mobilyadır diyebiliriz. Son günlerde oldukça sık kullanılan ve farklı havasıyla da ortamı değiştiren uzun puflar takımları tamamlamakta doğru seçenek olabilir. Takımı ister tekli bir koltukla isterseniz de pufla tamamlayabilirsiniz. Pufların arka kısımları olmadığından dolayı oda daha ferah görünecektir. Esasında köşeleri değerlendirmek ve alandan kazanmak için iyi bir tercih bu takımlar. Özellikle de dar alanlarda o köşeyi kullanabilmek ve yerden kazanabilmek için de onlara yöneliyoruz.

 

Normal koltuklara göre daha çok oturma alanı sağlamakla beraber L şeklindeki yapısı sayesinde ayaklarımızı uzatıp rahat etmemizi sağlıyor. Köşe koltuklar illa köşelere yerleştirilecek diye bir kural da yok. Geniş alanlarda aralara bırakılan boşluklarla oralara da kitaplık veya bir dolap yerleştirilerek hoş bir mekân oluşturulabilir.  Bizler koltukların çekilip yatak olmasını isteriz genelde. Öyle ya gelen misafirler nerede ağırlanacak? Köşe koltuklarda bu sorunu yaşamamanız için yatak olabilen modelleri tercih etmelisiniz. Böylece fonksiyonlu bir ürün tercihinde bulunmuş olacaksınız. Köşe takımları dekoratif açıdan da oldukça hoştur. Modern ve şık köşe koltuklar klasik takımlardan sıkılanlara iyi bir alternatif olacak gibi görünüyor.

 

Bir önceki yazımız olan Aradığınız En Şık Köşe Takımları başlıklı makalemizde köşe+takımı, köşe+takımı+fiyatları ve köşe+takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply