Organik Bakliyatlarla Beslenin

 

 

Nuve Bahçe’de yer alan tüm organik bakliyat ürünleri, oldukça sağlıklı ve düzenli bir şekilde beslenebilmenize olanak sağlamaktadır. Hayatınızın daha sağlıklı geçmesini istediğinizde ve rutin bir sağlık programına ayak uydurarak yaşamaya başladığınızda, organik kuru meyve, sebze ve organik bakliyat tüketimini de arttırmanız gerekmektedir. Tüm bu ürünleri doğal yani organik bir şekilde tüketmeniz ise en önemli kısım olarak bilinmektedir.

ORGANİK BAKLİYATLARIN FAYDALARI

 

Bakliyat denildiği zaman nohut, fasulye, mercimek, bakla, bezelye, pirinç, soya fasulyesi ve makarnalar gibi kuru besinler akla gelmektedir. Peki, bu bakliyatların faydaları nelerdir?

 

  1. Protein bakımından oldukça zengin olan kuru baklagiller kalori açısından vücudu oldukça dengede tutmaktadır. Bu baklagillerden her gün bir miktar tükettiğiniz takdirde, günlük tüm protein ihtiyacınızı karşılaşmış oluyorsunuz. Bakliyatların içerisinde yer alan protein miktarı sinirlerin yatışmasına ve stresten uzak bir yaşam sürmenize de yardımcı olmaktadır.

 

  1. Sindirimi kolaylaştırmaktadır. Kuru bakliyatlar, kuru olmalarına ve zor pişmelerine rağmen sindirim açısından oldukça kolaydır. Metabolizmayı hızlandırarak, gaz sıkışması gibi sorunlarla da savaşmaktadırlar.

 

  1. İçerdikleri besin değerlerinden ötürü kan yapıcı bir özelliğe sahiptirler. Bedenen ve zihnen çalışmaya, vücudun kendini dinç hissetmesine ve kasların gelişmesine de öncü olmaktadır.

 

  1. Her birinin vücudu kuvvetlendiren bir özelliği vardır. İdrar yollarında oluşan iltihaplanmaları da sökerek, dışarıya kolayca atılmasını sağlamaktadır.

 

  1. Bilhassa anne adayları için oldukça önem taşıyan bakliyatlar, organik olarak tüketildiğinde, anne sütünü arttırıcı bir özelliğe de sahiptir.

 

  1. Bolca vitamin ve mineral içerdikleri için, iştah açıcı niteliğe sahiptirler ve vücudun kendini toparlamasına yardımcı olmaktadır.

 

  1. İçerdiği kalsiyum miktarı, kemiklerin ve dişlerin güçlenmesine de yardımcı olmaktadır.

 

  1. Beyni çalıştıran en önemli özelliklere kuru bakliyatlar sahiptirler. Beyninizin daha güzel bir şekilde çalışmasını ve ezber gücünüzün artmasını istediğinizde bakliyatları bolca tüketmeniz gerekir.

 

Faydaları saymakla bitmeyen organik bakliyat ürünleri ise, Nuve Bahçe’de en uygun fiyatlarla ve en sağlıklı şekilleri ile sunulmaktadır. Günde üç öğün yemeğinizden birinde mutlaka organik bakliyat ürünlerinden yapılmış bir çeşit yemeğin yer alması gerekmektedir. İçerdiği besinler ve zengin değerler sayesinde vücudunuza kazandırdıkları oldukça fazladır. Nuve Bahçe’de yer alan bu organik ürünlerin faydasını hep birlikte öğrenelim.

 

Bir önceki yazımız olan Lezzetin Vazgeçilmezi Organik Baharatlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply