Organik Kuru Sebzeler

 

 

Doğanın insanlara verdiği lezzetli sebze ve meyvelerin direk tarladan sofraya gelmesiye tam anlamıyla tadına varılır. Bazı insan sağlığını düşünmeyen sebze meyve yetiştiricileri çeşitli kimyasal maddelerle besini bozmakta vitaminini yok etmektedir. İnsan sağlığına bin bir yararı olan sebze ve meyveler daha iri, sulu olsun diye çeşitli ilaçlandırmalarla özellikleri yok edilmektedir.

 

Taze ve organik olan sebzeler birçok çeşitte değerlenebilmesi yeni tatlarına meydana gelmesini sağlar. Her mevsime uygun hazırlanıp yenildiği gibi zahmetli işlerdir. Yazın taze çıkan organik sebzeler taze taze yendiği gibi kışa hazırlık konserveler, buzluğa atılan kavurmalar, kurutma sebzeler oldukça lezzetli ve çeşitli yemek sunumlarına yardımcı olur. Özellikle organik kuru sebze hem kışın değerlendirilir hem de yazın yenilebilir. Domates, biber, patlıcan, kabak, fasulye gibi yaz sebzeleri birde organik ise muhteşem kurutma sebzeler meydana gelir.

 

Ev hanımları diledikleri boyutta doğrayıp yaz güneşinde bahçelere serip kurutur. Dolmalık biber, dolmalık patlıcan kış için güneşte kurutulur. Yeşil fasulye kurusu kış yemekleri arasında olup lezzeti ile yiyenlerin hayran bırakır. Fakat bazı illerin aşırı nem oranından dolayı sebzeleri kurutma imkânı yoktur. Çünkü aşırı nem sıcakla birleşince sebzeler kurumak yerine çürür. Bu yüzden çoğu kişi bu lezzetlerden mahrum kalır. Artık hemen hemen her ilde organik pazarlar kurulmaktadır. Bu tarz organik pazarlarda akla gelecek tüm organik ürünler satışa sunulmaktadır.

 

Artık gdolu ve hormonlu sebze ve meyvelerden korunmak isteyen kişiler bu tarz pazarlardan sağlıklı alışverişler yapmaktadır. Artık hormonlu sebze ve meyveler o kadar çığırından çıktı ki doğayı severler organiklikten yana olan kişiler organik pazarlardan alışveriş yaparak hak eden kişilere yatırım yapmaktadır. Daima çalışan çoğu alışverişini e ticaret yardımıyla yapan kişilere artık organik ürünler uzak değil. Nuve Bahçe aklınıza gelecek tüm organik taze ürünleri sizlere sunmaktadır.

 

İşten başını kaldıramayan organik sebzelere ulaşmak zor gibi düşünen kişiler Nuve Bahçe ışık olmuştur. Tüm sebze ve meyveler organik ve taze olup organik kuru sebze bile satılmaktadır. Kışa hazırlık olan organik kuru sebzeler Nuve Bahçe de tamamıyla hormonsuz olarak kurutma işlemleri gerçekleşir.

 

Sizler organik kuru sebze ve organik sebzelere bir tıkla ulaşmak isterseniz www. nuvebahçe.com adresine başvurabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Organik Kuru Meyveler İle Sağlıklı Yaşam başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply