Moda

Örgü Kravat İle Değişime Açık Olun

Erkeklerin en iyi ve vazgeçilmezi olan aksesuarı kravatları diyebiliriz. Günümüzde kravatların artık birçok çeşitleri mevcut olup, kullananları da çok olmaktadır. Kıyafetinize uyumlu olmasını istediğiniz birçok kravatı tedarik etmekte zorlanabilirsiniz. Kravatlar genelde resmi durumlarda kullanılmaktan çıkıp artık günlük hayata da taşınmış durumdadırlar. Kravatlar kullanım yerlerine göre elbette ki değişim gösterir. Kravat seçimi yaparken nerede kullanacağınız, nasıl tarzda seçeceğiniz çok önemlidir. Kravatta tarz yaratmak isteyen erkekler, şuanda örgü kravat tercihi yapmaktadırlar. Bu kravatlar tamamen düz örgü üzerinden gidilmiştir. Gerçekten farklılık isteyenler için baya etkili olacaktır.

 

Örgü kravatlarını her renk ve değişik işlenmiş şekilde bulabilme veya kendi tarzınıza göre ördürme imkânınız da vardır. Örgü kravat seçiminde erkekler daha çok farklılık olsun diye çizgi halinde fakat iki farklı renkli olanları tercih etmektedirler. Eğer ki kıyafetinizde iki farklı renk bulunuyor ise bu iki farklı renkte olan örgü kravatınız ile uyumluluğu yakalamış olacaksınız.

 

Örgü kravatlarında işlemler titizlikle ve dikkatlice yapıldığı için daha sağlam ve renklerde daha canlılık oluyor. Seçiminizi bu kravatlardan yana yapmanız sizi olduğundan da farklı gösterecek ve tarzınıza herkesi hayran bırakmış olacaksınız. Diğer Tercih edilen model ise noktalı olanlardır. Evet, bu kravatlarda baylar en çok noktalı olanları tercih ediyor. Daha çok klasik gözükmek isteyen baylar örgü kravatında noktalı desenin daha çok uyumlu olduğunu bilirler.

 

Birde bu noktalılar dışında motif desenli olan örgü kravatları mevcuttur. Bu desenli olan kravatları elbette ki özel bir yemekte, toplantı da ve özel bir gece de kullanmanızı önermiyoruz. Daha çok motif desenli olan kravatları spor tarzda kullanmanız oldukça çekici ve tarz olacaktır. Bu kravatlarda renk seçiminde oldukça zorlanan erkekler de mevcuttur. Örgü kravatları adı üstünde örgü olduğu için cırtlak renkler kullanmanızı pek tavsiye etmiyoruz. Genel de bu kravatta koyu renkler ön plandadır. Zaten büyük ihtimal seçeceğiniz bir takım elbisesi de koyu tonlarda olacağı için örgü kravatınızı açık renkten kullanacağınızı düşünmüyoruz. Koyu renkler olarak; siyah, lacivert, kahverengi, bordo gibi renkler tercih etmenizde fayda var.

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın