Orta Yaşlılar İçin Abiye Çeşitleri Nelerdir ?

 

            Belirli bir yaşın üzerinde olan kişilerin ortak bir şikayeti vardır. Bu şikayet tüm giyim mağazalarındaki kıyafetlerin gençler için yapıldığıdır. Orta yaştaki bayanlar için giyim seçenekleri daha sınırlı olmaktadır. Aslında günümüz modasında yaş kavramı ortadan kalkmıştır. Modacılar her giysiyi herkes giyebilmesi için tasarlamaktadırlar. Ancak yine de bazı insanlar kişisel tercih ve tarzlarından dolayı giymek istedikleri abiye kıyafeti bulmakta zorlanmaktadırlar. Belirli bir yaşın üzerindeki bayanlar için çok canlı olmayan ve ağır desenler tercih edilmektedir. Bu durum onların hayattan kazandıkları tecrübeleri ve yaşanmışlıklarını temsil etmektedir.

 

Canlı renklerin kullanılmaması ise bireyin belirli bir yaşı aldığını ve saygın bir insan haline geldiğine dem vurmaktadır. Tüm bu şartlar abiye kıyafetler için de geçerlidir. Ancak bu yaş grubu işin olan abiye kıyafetler biraz daha gösterişli olabilmektedir. Yaş itibari ile katılacakları özel gün çocuklarının ya da torunlarının düğünü olabileceği gibi bir iş yemeği de olabilir. Bu bağlamda bu kişilerin gideceklere ortama uygun ve uyumlu giyinmesi gerekmektedir. Belirli bir yaştan sonra her kıyafeti herkesin kaldırması beklenemez. Bu durumun bilince olarak kendi vücudunu tanıyarak tercihler yapması gerekmektedir.

 

Belden Genişleyen Modeller Bu yılın Modası

 

Orta yaşlı tesettürlü bayanlar için bu yılın moda abiye modelleri belden genişleyen ürünlerdir. Bu genişlemelere kuyruk detayı denmektedir. Kuyruk detayının çevresinde ürün çiçek desenleri ile süslenmiştir. Abiye modelinin önü düğmeli olarak tasarlanmıştır. Düğmeler kıyafet rengi ile aynı renk yapılmıştır. Bu özveri kıyafetin bir bütün olarak görünmesini sağlamıştır. Ürün için renk seçenekleri; bordo, mürdüm, petrol, şarabi, zümrüt, siyah ve bulut mavisi olarak sayılabilir. Ürünün üst ve kalça kısmı tamamen oturmaktadır. Tasarım dar kesim olarak planlanmıştır. Ürün esnek kumaştan yapılmıştır. Bu esneklik dar kesim olmasına rağmen kişiye rahatlık sağlamaktadır.

 

Ürünün giyilip çıkartılmasının kolay olması adına sırttan fermuarlı olarak üretilmiştir. Ürün bu sezonun en yeni ürünlerindendir. Elbise astarsız olarak tasarlanmıştır. Bu özelik ona yaz aylarında terletmeden giyilmesini sağlamaktadır. Elbise tek renk olan bir eşarp ya da şal ile birleştirilir ise şık olacaktır. Ayakkabı tercihi ise mutlaka eşarp ile aynı renk olmalıdır.

 

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Tags:

Leave a Reply