Özel Gecelerde En Şık Siz Olun

 

Tesettürlü bayanlar sadece günlük yaşam da değil özel gün ve gecelerde de kendilerine kıyafet seçmede ve giymede zorlanırlar. Sebep tabi yine birden fazla ve farklı parçayı bir arada kullanmak zorunda olmalarıdır. Bundan dolayı gidecekleri yerlere göre önceden seçenekleri belirleyip bir tane kendi tarz ve stillerine göre kıyafet bularak kullanım sağlarlar. Günlük yaşamlarının yanı sıra özel günlerde de şık ve rahat olmak isteyen tesettürlü bayanlar bu gibi günlerde tesettür abiye modellerini tercih ederler. Bunun sebebi de farklı parçaları kullanmak istememeleridir. Tesettür abiye modelleri her zevke ve her tarza göre üretilip tasarlanırken iki parça ve tek parçadırlar. İki parça olanlar normal günlerde giyilen tuniklere benzerken onlara göre daha allı pullu payetli boncukludur. Aynı zamanda alt tarafta kullanılacak olan etek modelleri de balık, balon, düz gibi modellerde olup tercihe göre satın alınıp parçalar birleştirilebilir. Tesettür abiye seçerken öncelikle kendinize en yakışanı ve kendinizi içinde en rahat ettiğiniz modeli kullanmalısınız. Zaten koşuşturmacadan dolayı yorgun düşeceksiniz kıyafet tarafından da rahat edin.

 

 Tesettür Abiye Seçenekleri

 

Tesettürlü bayanların düğün, nişan, kına gibi günlerde kullandıkları tesettür abiye modelleri zevklerine göre olup iki parçadan ya da tek parçadan oluşan modeller mevcuttur. Tabi ki bu modellere baş örtüsü ya da şallar dahil değildir. Başörtüsü ve şalı kendi inisiyatiflerinde seçecek olan bayanlar kombin bütünlüğünü kendileri sağlamalıdırlar. Tesettür abiye modellerinin iki parçadan oluşanları bluz altı etek şeklinde ya da ceket etek, ceket pantolon şeklindedir. Ceket pantolon olanların ceket kısmı biraz daha uzundur. Bu da tesettürlü bayanların rahat hareket etmesini sağlar. Bazı tesettür abiye modelleri de tek parçadan oluşur. Bunlar da genel olarak tek parça elbise şeklindedir. Bu elbiselerde dikkat edilecek husus normal günde giyilen elbiselere göre daha pullu payetli olmalarıdır. Bu elbiseler şık bir ayakkabı ve çanta ile kombinlendiğinde sizden güzeli olmayacaktır. Çanta ve ayakkabı bildiğiniz üzere kombin tamamlayıcı unsurlardır. Çanta ve ayakkabı bir kıyafetin ve kombinin olmazsa olmazlarıdır. Bunu bilen bayanlar da zaten tüm kombini bir bütünlük içerisinde hazırlarlar.

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply