Pike Takımları Hakkında Bilinmeyenler Neler ?

Pike takımlarında en çok hangi modeller tercih edilir?

 

           Pike takımları nevresim takımı ve yatak örtülerine alternatif olarak üretilmiş, yatak odalarına farklı bir tarz ve şıklık katan ev tekstil ürünleridir. Ev tekstilinde yıllardır var olan pike takımları son yıllarda evlerde daha fazla kullanılmaya başlanmış, yatak odalarına uygun model ve çeşitlerle en çokta bayanların ilgisini çekmiştir. Bayanların pike takımlarına olan ilgisi çeyizlerde de yerini almıştır. Çeyizlik görüntü yakalamak isteyen yeni gelinler genelde abiye pike takımları adı altında piyasada yer edinen saten ipek işlemelere sahip dantel detaylarının hakim olduğu takımlar da büyük ilgi görür.

 

           Pike takımları piyasada farklı renk ve modellere sahip büyük bir ürün yelpazesine sahiptir. Pike takımları sadece ebeveynler için değil çocuk ve genç odaları için de tasarlanmış tek kişilik modellere sahiptir. Pike takımları arasında en çok tercih edilen modeller ise her zaman olduğu gibi zevklere uygun olarak değişir fakat piyasada en çok sade modeller ve desenli modeller bulunur. Desenli modeller arasından modellikten hoşlananlar için tasarlanmış çizgiler, iki renk ürünler hakimken geleneksel ürünlerden hoşlanan ve eski motifleri sevenler için daha otantik tasarımlar bulunur.

 

Pike takımlarında kullanılan kumaşlar nelerdir?

 

           Pike takımları hem yaz aylarında hem kış aylarında kullanılan modeller içerir. Bu yaz kış ayrımının yapıldığı pikeler genelde yorgan geçen kılıflarla yaz aylarının pike takımlarından ayrılır. Kış aylarında yorgan geçen modeller genelde koton ve pamuk kumaşlardan üretilirken, yaz aylarında kullanılan pikeler daha ince yapılı keten ve koton kumaşlardan üretilmişlerdir. Çeyizlik ürünlerde ise ipek ve saten detaylı kumaşlar sıklıkla kullanılır.

 

Pike takımı alırken nelere dikkat etmek gerekir?

 

           Pike takımları diğer ev tekstil ürünlerinde olduğu gibi sağlığa zararlı ürün kullanılması durumunda rahatsızlıklara sebep olabilir çünkü her gün uyuduğunuz yatak odalarınız da gece uykusu çok önemlidir. Sağlıklı kumaşlar ve malzemelerle tasarlandığına emin olduğunuz pike takımlarını tercih etmek içinizin de rahat olmasını sağlayacaktır. Sağlıklı ve kaliteli malzemelerden üretilmiş son derece çeşitli ürünleriyle Miraykaya çeşit çeşit desen desen pike takımlarının güvenilir adresidir.

Kaynak: www.miraykaya.com

Leave a Reply