PİYANO KURSU VE İÇERİKLERİ

Sizdrama eğitim ve sanat merkezi olarak bizler piyano kursu alan öğrencilerimize haftada bir gün belirledikleri ve öğrencilerimize uygun olan saat ve günde özel olarak eğitimlerimizi vermekteyiz. Evlerinde piyano olmayan öğrencilerimiz içinse diledikleri zamanlarda kullanabilmeleri ve çalışabilmeleri adına sizdrama eğitim merkezimizde özel olarak yine çalışma imkanı da sunmaktayız. Kurumumuzda çalışan ve eğitim veren tüm öğretmenlerimiz konservatuar mezunu ve konusunda son derece deneyimli ve profesyonel kişilerdir. Piyano kursu alanında eğitim veren hocalarımız aynı zamanda sahne sanatları ve müziğin sadece tek bir alanında değil, her alanında eğitim veren kişilerdir.

Piyano kursu, diğer kurslara göre daha çok tercih edilen eğitimlerden biridir. Bunun nedeni ise piyanonun diğer müzik aletlerine göre daha çok bilinir ve temel bir araç olmasıdır. Piyano kursu alanında deneyimli olan bir kişi diğer enstrümanları da kolaylıkla çalabilmektedir. Bunun nedeni yine piyanonun çift elle kullanılabilir olması ve bu sayede de beynin her iki lobunun da kullanılabilir olmasıdır. Bu sebeple okul öncesi piyano eğitimi alan öğrencilerin gelişim süreçlerine piyano kursu eğitiminin son derece katkısı olmaktadır.

Sizdrama eğitim ve sanat merkezi olarak bizlerin piyano kursu içeriğinden bahsetmek gerekirse, ilk olarak piyano nedir ve tarihinde neler olmuştur adı altında bir dersimiz olmakla birlikte, daha sonrasında müzik hakkında genel bilgiler, solfej eğitimi, teknik açıdan eğitim olmak üzere tüm genel eğitimler bizim tarafımızdan verilmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Riverside Garden Resort’te Tatil… başlıklı makalemizde kıbrıs ve kıbrısta tatil yapılır mı hakkında bilgiler verilmektedir.

One Response
  1. 25 Nisan 2016

Leave a Reply