Moda

Şık Kravat İğneleri

Beylerin mutlaka birkaç tanesine sahip oldukları kravat iğnesi her zaman moda olmaya devam ediyor. Daha doğrusu hiçbir zaman modası geçmiyor. Herkesin kravatında mutlaka takılı gördüğümüz ya gümüş rengi ya da altın renklerinde kravat iğnesi beylerin takım elbise şıklığına ayrı bir şıklık kazandırmaktadır. İlk defa 1920’lerde moda dünyasında boy göstermeye başlayan şık kravat iğneleri ile her dönem takım elbise zarafeti tamamlanmaktadır.

 

Birçok aktör, şarkıcı, iş adamı mutlaka kravat iğnesi kullanmıştır ve hala da kullanmaya devam etmektedir. Günümüzde de hemen her beyefendinin takım elbise giydiğinde kravatlarını mutlaka kravat iğnesi ile süslediğine şahit oluyoruz. Şu da bir gerçek ki kıyafetlerinde bir detay olarak kravat iğnesi bulunduran beyleri her zaman bir centilmen olarak adlandırabiliriz. Zarafetine önem veren erkek için kravat iğnesi küçük bir aksesuar gibi görünebilir ancak kişiliğinde büyük bir aksesuardır.

 

Hediye Olarak da Kravat İğneleri

 

Bir erkeğe ne hediye alınır demeyin. Kravat iğnesi son derece zarif bir hediye olacaktır. Her erkeğin mutlaka hayatının bir döneminde kravat taktığı ya da takım elbise giymişliği olacaktır. Bu dönemlerinde mutlaka o kravat için kullanacağı bir kravat iğnesi olacaktır. Belki her zaman kullanmayacaktır ancak kullandığı zaman da mutlaka sizi hatırlayacaktır.

 

Nadiren kullanılan özel bir hediye olarak kravat iğnesi aldığınız kişinin daima aklında siz olacaksınız. Üzerinde farklı desenlerin yer aldığı kravat iğneleri gümüş tonlarında ya da gold tonlarında olabilmektedir. Bu tamamen kişinin zevkine kalmış.

 

Zerafetin Yansıması

 

Erkekler için zerafet önemli değil diyenler olabilir. Zarafet meselesi sadece kadınlar için geçerli olan bir kelime değildir. Aynı zamanda beylerin de zarif olabileceği ve bu zarafeti kıyafetleri ile yansıtabileceğini söyleyebiliriz. Hatta birçok sanatçının iş adamının katıldığı partilerde ve kokteyllerde bu zarafet ayrıntısının üzerinde durduklarına da şahit olmaktayız.

 

Bir beyefendi zarafetini taktığı saati, kravatına iliştirdiği bir kravat iğnesi ve parmağındaki yüzüğü ya da ceketinin cebindeki düzgün katlanmış mendili ile ortaya koyar. Kravat iğneleri de bunların içindeki en belirgin aksesuar olmaktadır. Her beyefendinin mutlaka bir kravat iğnesi edinmesi gerekir.

Kaynak: www.kravatkolik.com

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın