Sivilce baş belası bir illet midir?

Zaman, mekan ve insan anatomisi, birbirleriyle yaşamaya alışmış muhteşem üçlü. Bu üçlü etken insan hayatında her an her yerde, her şekilde, her koşulda birbirleriyle mükemmel bir şekilde iyi geçinmelidir. Aksi durumlarda ortaya sorunlar çıkmakta ve insan doğası gereği bu sorunlardan bi hayli etkilenmektedir.

Sivilce hemen hemen her insanın hayatının belirli bir döneminde beraber yaşamak zorunda kaldığı bir oluşum olmasına rağmen günümüz şartlarında bu sivilcelerden kurtulmak ve bunlarla başa çıkmak artık oldukça kolay bir hal almıştır. Ergenlik çağlarında vücudun normal bir şekilde ortaya çıkardığı bu küçük ve sevimsiz oluşumlar aynaya her baktığınızda sizi bir nebze rahatsız edebilir, fakat bu gayet normal kabul edilen bir oluşumdur. İlerleyen yıllarda sivilce durumunda azalma olmaması bir takım zorluklarla karşılaşacağınız gerçeğini de değiştirmeyecektir. Sivilcenin sizin gençlik yıllarınıza musallat olması sizi sakın korkutmasın. Artık sadece ölümün çaresi olmadığını da bilmenizi isterim, onun dışında her şeyi alt edebilecek bir toplumsal statüye sahip dünya insanlarıyız biz. Sivilce tedavisinde kullanılan birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler kişiden kişiye göre farklı şekillerde uygulanabilmektedir. Sivilceler hayatınızı mahvetmez, bunun için üzülmeyin. Sivilce tedavisi teknolojik ve tıbbi gelişmelerle birlikte kısa bir süre içerisinde uygulanabilmekte ve size kaybettiğinizi düşündüğünüz bütün özgüveninizi geri getirmektedir.

Sivilce baş belası bir illet değildir, ilk bilmeniz gerek şey bu oluşumun vücudun bir şekilde dışa vurumu olduğudur. Değişik şartlarda farklı sebeplere bağlı olarak ortaya çıkan bu durum sağlık alanında, özellikle cildiye alanında araştırmalar yapan uzamanlar tarafından kökten çözülebilmektedir. Sivilce tedavisi sizi kısa bir süre zorluklara daha sonra ise ömür boyu onsuz yaşamaya götürecek ilk adımdır. Yapmanız gereken şey biraz zaman ayırıp bu ilk adımı atmaktır. Çeşitli ilaçlar ve operasyonlarla bu durumdan tamamen kurtulmanız ve hayatınıza güler yüzle, pürüzsüz bir şekilde devam etmeniz mümkündür. Korkmayın, çünkü içinde bulunduğumuz bu yüzyılda yalnızca ölümün çaresi bulunamadı, onun dışında her şeyi çözmek için canla başla çalışan koskocaman bir bilim dünyası var arkanızda.

Yüzünüz bir mayın tarlası değil

Stres, yanlış beslenme, çevre kirliliği ve diğer etkenler sebebiyle kişilerde meydana gelen sivilceler özellikle yüz bölgesi için büyük sorunlar oluşturmaktadır. Sivilcelerle başa çıkmak onları yok etmek ve onlarsız bir hayata devam etmek, bu durumla yaşayan kişilerin yegane amacıdır. Siz de bu kişilerden biriyseniz artık canınızı ve sivilcelerinizi sıkmayın, çünkü yüzünüz mayın tarlası değil, ona iyi davranmak zorundasınız. Günümüz koşullarında sivilce tedavisinin geldiği nokta göz önünde bulundurulduğunda bu durumdan en kısa sürede kurtulmanız gerçekten mümkün. Altın nokta ise, doğru tedavi yöntemi ve doğru uzamanlar. Yüzünüz en değerli yeriniz olduğu için onun her zaman en iyi görünüme sahip olmasını istemeniz de en doğal hakkınız. Bu hakkınızı mutlu bir ifadeye dönüştürmek de sizin elinizde.

Sivilce tedavisi, ilaçlar ve son teknoloji destekli ürünlerle (lazer gibi) kökten çözüme ulaştırılacak bir olay haline gelmiş bulunmaktadır. Kişilerin birbirlerinden farklılık gösteren tenleri, yağ oranları ve diğer anatomik özellikleri, kullanılan ilaçlar karşısında verilen tepkilerin farklılığı gibi kavramların çok büyük önem taşıdığı bu tedavi yönteminde hassasiyet büyük bir önem taşımaktadır. Sivilce tedavisi ile yüzleşip sivilcelerinizden uzaklaşmak için doğru kişilerle bir ön çalışma yapmalı ve ihtiyacınız olan tedavi yöntemiyle bu işe başlamalısınız. Atacağınız her doğru adım karşılaşacağınız onlarca doğru sonucu beraberinde getirecektir. Gerçekten sıkılması gereken tek şeyin portakallar olduğunu unutmamak sizi de mutlu birer bireyler haline getirecektir. Bu durumdan hiç şüpheniz olmasın, değiştirmek istediğiniz her şey için bir yöntem, tüm sorunlarınız için bir çare ve son olarak kendiniz için bir siz olduğu gerçeğiyle yaşamalısınız. Sivilceler de sizin bir sorun ise, sivilce tedavisi bir çare olacaktır. Umudunuzu kaybetmediğiniz sürece sağlığınız ve görünümüz için her şeyin en iyisini yapabilecek bir gücü zaman size sağlayacaktır. Siz vazgeçmediğiniz sürece başaramayacağınız, altından kalkamayacağınız bir yük yoktur. En doğru tedavi yöntemi verdiğiniz karardır. Şimdi bir kara verin ve kurtulmak istediğiniz şeyler için onlarla tüm gücünüzle savaşmak için bir adım adın.

Vücudumuzdaki fazlalıklar

Sivilcelerimiz, vücudumuzdaki fazlalıklarımız, kabul edemediğimiz oluşumlar ve istenmeyen çıkıntılar. Onlarla yaşayamadığımız gerçeği, onları sevmediğimiz gerçeği, onları yok etmek istediğimiz gerçeği. Bu hepimizin başına gelebilecek bir durum ve hepimizin aynı zamanda başa çıkabileceği bir durum. Sivilce tedavisi var olan bir gerçekliktir, bu tedaviye başvurmak ve kabul edemediğimiz oluşumlardan vaz geçmek hepimiz için var olan bir gerçekliktir. Belirli bir yaşa erişen insanlar olarak hala bu illetin bedenimizde var olması bizi rahatsız edebilir ve biz bu rahatsızlıktan kurtulmak isteyebiliriz ve bütün bunlar gerçekliğin ta kendisi. Sivilce tedavisi yöntemini seçmemiz ve fazlalıklardan kurtulmak istememiz olması gerekendir. Bu yöntemi seçmemiz tek başına bu sorunlardan kurtulmamıza yetmeyecektir. Bir şeylerden tamamen kurtulmak istiyorsak, o soruna enine boyuna eğilmeli ve gereken tüm adımları atmamız gerekmektedir.
Sivilce tedavisi ergenlik yaşımızdan sonra kafaya taktığımız bir gerçeklik olmakla beraber bu gerçeklik için uğraşmamız gerektiğini gösteren bir durumdur. Bazı oluşumlar ve olaylar bizim isteğimiz dışında gerçekleşmekte ve bu oluşumlar, olaylar bizim istediğimiz durumlarda bir sonuca erişmektedir. Sivilce tedavisini seçmek tamamen bizim özgürlüğümüzde olan bir olgudur, bu olgu bizim sosyal hayattan aldığımız zevkle ilgilidir. Yaşamak istemediğimiz bir oluşumla yaşamak zorunda kalmak hiçbirimizi mutlu etmeyecektir. Bu durumlardan sıyrılmak ve bu durumlara karşı savunmaya geçmek özgürlüğümüzü elde etmemiz için gerekli olan tek koşuldur.
Sivilcelerimiz bize ağırlık veriyorsa, sivilcelerimiz bizim sırtımızda bir yükse, sivilcelerimiz bizim kabusumuzsa bununla savaşmak ve bundan kurtulmak mecburiyetinde olmak zorundayız ki bu zorunluluk bizi rahata kavuşturacak bir sonucu da içerisinde taşımaktadır. Sivilce tedavisi kişinin kendine karşı açtığı bir savaştır ve bu savaşta kişi kendini yenmek zorundadır. Sonuç itibarı ile atacağımız adımlar, vereceğimiz kararlar ve seçeceğimiz yollar ilk olarak bizi kendimizle yüzleştirecektir. Diğer herkesi bir kenara koyarsak ve ilk olarak kendimizi ortaya koyarsak bütün sorunlarımızdan ilk önce kendimiz kurtuluruz, bu su götürmez bir gerçektir. Bir damla suda kaybolmak yerine kendi okyanusumuzda boğulmayı seçmemiz verebileceğimiz en büyük kararlardan bir tanesidir.

Bir önceki yazımız olan Botoks Güzelleştirir Mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Leave a Reply