SİVİLCE TEDAVİSİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Sivilce tedavisi için bilinmesi gereken en önemli şey, birkaç gün içerisinde hemen yok olmamasıdır. Kişiler genellikle kremler, ilaçlar kullanıp anında çözüme ulaşmak istiyorlar. Lazer ile de tedavi edilebilen sivilceler, bitkisel karışımlar ile de geçebilmektedir. Ancak dediğimiz gibi kısa sürede yok olma ihtimali çok fazla yoktur. Sabırla birlikte tedavi edilebilir bir olum olan sivilce tedavisi, bayanlar için çoğu zaman kabus anlamına gelmektedir.

Tedavi edildiği halde 8 haftalık süre içerisinde herhangi bir değişiklik gözlenmiyorsa mutlaka bir uzman hekime başvurulması gerekmektedir. Sivilce tedavisi uygulamalarında kullanılan kremler, yüzde bulunan yağ kanallarını açar ve kanalların tıkanmasını önler. Böylece ciltte tekrar sivilce oluşmasına engel olur. Sivilce tedavisinde kullanılan antibiyotikler ise, sivilce oluşumuna neden olan bakterileri yok eder.

Sivilce sorunu ile karşılaşmamak için yapmanız gereken şeyler;

Mutlaka bol bol su tüketin. Su sayesinde cildin esnekliği artmaktadır. Ufak egzersizler yaparak cildin oksijen alımını fazlalaştırabilirsiniz. Sigara ve alkol kullanımı hem cilde zarar verdiği gibi sağlık içinde oldukça zararlıdır. Sivilceleri asla sıkmayın, sıkılan sivilcelerin alt katmanında bulunan yağ tabakaları diğer bölgelere sıçrayarak daha fazla akne oluşumuna sebebiyet verir. Gereksiz yere yüze dokunmak bakteri sayısını da oldukça arttırmaktadır. En önemlisi de güneş sivilcelere hiç iyi gelmemktedir.

Bir önceki yazımız olan Mobilya'nın Adresi Burada Mobilyalar başlıklı makalemizde mobilya, mobilya adres ve mobilyalar hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply