Takımın İncisi Kravat Setleri

Kravat setleri tam anlamıyla takım elbiselerin gösterişini tamamlayan mihenk taşıdır. Setin içerisinde neler olduğundan bahsedecek olursak eğer genel olarak bir adet kravat, kravat ile aynı kumaşta ve uyumda olan bir adet mendil ve bir çift kol düğmesi bulunmaktadır. Setin özelliğine göre içerisinde kravat iğnesi de bulunabilmektedir.

Kravat seti özel bir hediye olabileceği gibi iş arkadaşlarına hediye edilebilme özelliği de taşımaktadır. Kişiye özel olarak tasarlanabilen kol düğmeleri ve kravat iğneleri sayesinde hediye özel bir şekle sokulabilirken aynı zamanda klasik bir şekilde normal bir hediye özelliğine de bürünebilmektedir.

İnsanları ne hediye alsam derdinden kurtaran aynı zamanda da beğenilmeme ihtimalinin çok düşük olduğu bir özelliğe sahiptir kravat setleri. Sadece hediye alan kişi için değil aldığı takım elbiseye uyum sağlayacak materyalleri bir arada bulundurduğu için alacak kişiye büyük kolaylık sağlamaktadır

Kravat setleri takımın kumaş özeliğine gömlek rengine ve bütçeye uygun şekilde seçilmelidir. Ürünlerin çeşitliliği sayesinde her özelikte ve fiyat aralığında setler piyasa da bulunabilmektedir.

Özel bir hediye olarak set isteniyorsa hediye edilecek kişinin isminin ve soy isminin baş harfleri kol düğmelerine işlenebilmektedir. Aynı zamanda kol düğmelerinin metal özelliği de isteğe göre gümüş vs. özellikle seçilebilmektedir.

Kravat seçimi ise takım elbise kumaş ve rengine göre saten, ipek, keten, yün, pamuklu, koton vs. çok çeşitli kumaş çeşitleri bulunmaktadır. Uygun olanın seçilmesi için çeşitler boldur.

Kravat setleri hakkında diğer güzel bir kısım ise bunların uyumlu setler halinde de şık kutularda bulunabiliyor olmasıdır. Giyim firmaları şık kutular içerisinde çeşitli fiyatlarda bunları sunmaktadırlar. Kravatla aynı renk ve kumaşta tercih edilen mendiller ise ceketin cebinden görünüp takımın kravat ile uyumlu olmasını amacı taşımaktadır.

Bazı kravat setlerinde kravat, kol düğmesi, mendil haricinde bir de kravat iğnesi bulunmaktadır. Her sette bulunma zorunluluğu olmamakla birlikte setlerin özelliğine göre içinde kravat iğnesi olabilen setler de mevcuttur. Aynı zamanda bu kravat iğnelerine hediye edilecek kişinin isminin ve soy isminin baş harfleri işlenerek daha şahsi bir hediye haline getirmek mümkündür.

 

Bir önceki yazımız olan Ankastre İçin Pratik Bilgiler başlıklı makalemizde ankastre hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply