Tarza göre bileklik modelleri

 

Zaman geçtikçe toplumun fikir ve düşüncelerinde çeşitli değişmeler ve gelişmeler yaşanır. Bunlar arasında toplumun moda anlayışı da vardır. Günümüzde erkekler de kadınlar kadar giyimine kuşamına dikkat eden bakımlı ve özenli bireyler haline geldiler. Kıyafet alanında sürekli kendini yenileyen moda erkekleri de yakından ilgilendirir hale geldi. Bu giyim kıyafetin yanında aksesuarı da eklemek gerekir. Aksesuar olarak takı, eski çağlardan beri kadınlar tarafından daha çok tercih edilse de erkeklerin de ilgisini çektiğini zaman zaman görürüz. Fakat artık günümüzde çok daha ileri boyuttadır.

 

Erkeklerin kullandığı aksesuarlar arasında kolye, küpe, bileklik, yüzük, kemer, saat gibi ürünler sayılabilir. Özellikle erkek bileklik modellerinde son yıllarda aşırı artış yaşanmıştır. Artık tasarımcılar bunlar üzerine daha çok yoğunlaşmaya başlamış, erkekler de daha çok kullanmaya ve daha çok satın almaya başlamıştır. Bu bileklikler yerine ve zamanına göre çeşitlilik gösterebilir.

 

KLASİK MODEL

 

Günlük hayatta işi gereği veya zevkine uygun olarak klasik tarzda giyinmeyi seven erkekler için klasik tarzda kullanılabilecek erkek bileklik modelleri çok sayıda mevcuttur. Bunlar daha çok ince yapılı gömlek ve takım elbiseye uyum sağlayabilecek nitelikte bilekliklerdir. Parlak deri üzerine metal aksesuarlar olabileceği gibi ince ve parlak örme biçiminde deriden de olabilir.

 

Ayrıca son yıllarda moda olan saatle birlikte bileklik kullanımına uygun erkek bileklik modeli olarak siyah, lacivert gibi koyu renklerde boncuklarla dizili yine arasına metal aksesuarlar geçirilmiş bileklik modelleri mevcuttur.

 

SPOR MODEL

 

            Erkek bileklik denildiğinde daha çok spor model bileklikler gözümüzde canlanır. Bunlar gençlerin ya da günlük hayatta spor tarzda giyinmeyi seven erkeklerin tercih edebileceği türdendir. Klasik erkek bileklik türlerine göre daha renkli ve daha salaş bir görünüm oluşturabilirler. Ayrıca yaz aylarında kısa kollu spor thshitlerle çok rahat kullanılabilen bu bileklik türleri yine klasik modele göre daha kalın ve dikkat çekici olabilir.

 

Üniversite öğrencilerinin giyim tarzlarında zamanla yaşanan değişimle beraber şu aralar daha salaş ve spor modeller tercih edilmektedir. Üniversite bahçesinde bahar aylarında çimlere oturmuş muhabbet eden rengârenk gençler görmeniz çok doğaldır.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply