Aksesuarlar

Ten Rengine Göre Eşarp Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Eşarp seçimi yapılırken yüz şekline, ten rengine göre seçim yapılması son derece önem taşımaktadır. Kıyafetlerle uygun olan tonların seçilmesi gerekmektedir. Ten renginin bütünlük içinde olması gerekmektedir. Buğday, esmer, beyaz, sarışın tenli bayanlar için eşarp renkleri birbirinden farklı olmaktadır. Yüz kısmının dikkat çekmesi için renklerin doğru şekilde ayarlanması gerekmektedir. Eşarp seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Esmer ten rengine sahip bayanların açık tonlarda, sıcak renklerden oluşan seçimler yapmaları gerekmektedir.

 

Esmer Tenli Bayanların Tercih Etmesi Gereken Renkler

 

Bebek mavisi, yeşil tonları, pudra, toz pembe renk tonları ve pastel renk tonları esmer ten rengine sahip bayanlar için ideal renkler arasında yer almaktadır. Sıcak renkler arasından pembe de sık sık tercih edilebilir. Eşarplarda moda renklerden ziyade ten rengine uygun seçimler yapmak gerekmektedir. Siyah renk kullanmak gerektiğinde ise pastel tonlar arasında siyah renk bulunan seçimler yapmak ideal olacaktır. Şeftali renk ve tonları da tercih edilenler arasında yer almalıdır. Kumaş seçimin de ise ipek ya da diğer modeller kullanmak isteğe göre belirlenmektedir.

 

Buğday Tenliler İçin İdeal Renkler

 

Kumaş seçilirken sarışın ten rengine sahip bayanların da parıltı, koyu renkli modellere yönelmeleri iddialı görüntü oluşturacaktır. Sarışın ve buğday ten renkli bayanların en uyumlu renkleri ise lila ve mavidir. Kıyafetler renkleri ve tarzları ile etkili şekilde kombinlenebilir. Beyaz ten rengine sahip bayanların iddialı görünmek tercihi olduğunda koyu, ışıltılı renkli eşarpları tercih etmeleri etkili olabilmektedir.

 

Parlak Eşarpların Kullanımı

 

Kırmızı, mavi, yeşil, siyah renk tonları da beyaz tenli bayanların tercihleri arasında yer almaktadır. Sarışın bayanların tercihi olarak da genel anlamda tüm tonlarda moda renkler tercih edilmektedir. Yaz ve kış aylarında kullanılan eşarpların renkleri de sezona göre değişiklik göstermektedir. Yüz tipi ve ten rengine göre eşarp seçilmesi son derece büyük öneme sahiptir. Sarışın bayanlarda parlak mavi, koyu kırmızı renk tonları gibi tonlar kaçınılması gerekenler arasında yer almaktadır. Bu renk tonlarının mizacı sert gösterdiği iddia edilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Eşarp Nasıl Seçilmelidir? başlıklı makalemizde eşarp ve eşarp seçimi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın