Teninizle Özdeşleşen Erkek Parfümleri

 

Kalıcı erkek parfümleri hakkında

 

Bilimsel olarak kanıtlanmış olan koku hafızasının, diğer hafızalara göre daha güçlü olduğu artık bilinen bir gerçektir. Bu yüzden de etkileyici bir parfüme sahip olmak isteyen erkekler parfüm seçimleri için oldukça titiz davranmaya başlamışlardır. Ten renginden başlayıp kişilik özelliklerine kadar oldukça fazla etken parfüm seçimini etkileyebilmektedir. Fakat dikkat edilmesi gereken önemli konulardan bazıları da, kullanılan parfümün kalıcılığı, ferahlatan ve çevreye verdiği histir. Çünkü seçilen parfüm her geçen gün kişinin kendisiyle özdeşleşen bir parçası olmaya başlayacaktır. Peki, en çok kullanılan erkek parfümleri hangileridir? İşte bununla ilgili araştırma yaparak sizin için en çok tercih edilen erkek parfümleri hakkında bir liste oluşturduk. Şimdi gelin birlikte bu listeye göz atalım.

 

En kalıcı koku özelliğine sahip odunsu erkek parfümleri

 

Esmer ve buğday tene sahip erkekler için kullanılması tavsiye edilen parfüm kokusudur. Cezbedici etkisinin yanında etkileyici vurgulara da sahiptir. İddialı bir tavır sergilemek için özgüveni arttıracak yapıdadır. Parfümler üç farklı noktadan oluşurlar ve her noktada farklı kokular tanımlıdır. Bu farklı kokuların karışımıyla birlikte kalıcı ve etkileyici yanları ortaya çıkar.

 

En kalıcı koku özelliğine sahip baharatlı erkek parfümleri

 

Baharatlı kokulara sahip parfümler kesinlikle özel günlere damgasını vuran yapıdadır. Güçlü isimlere sahip markalarda da bu kategoriye dahil olan iddialı kokular yer almaktadır. Baharatlı parfümlerin içeriğinde yoğun olarak tarçın ve kehribar gibi kokular yer almaktadır. Eğer ki bu tarz kokulara düşkünseniz kesinlikle davetlerde iz bırakacaksınız demektir.

 

En kalıcı ferah (fresh) koku özelliğine sahip erkek parfümleri

 

Özellikle yaz aylarında kullanılmak için tercih edilen fresh kokulu parfümler sıcak havalarda ilk tercihler arasında yer almaktadır. Ünlü markaların ferah (fresh) kokular kategorisinde erkek parfümleri arasında efsane olmuş parfümleri olduğunu hatırlatmak isteriz.

 

Parfümü seçimi ile ilgili dip not: Başkasının kullandığı bir parfümü kendi teninizde denemeden direk satın almamalısınız. Unutulmamalıdır ki parfüm kokusu her tende farklı his oluşturacaktır. Koku duyularının kapalı olduğu zamanlarda parfüm seçimi yapılmamalıdır. Bu şekilde ilk başlarda hoş gelen bir koku sonrasında pişman olunmasına neden olabilir. Yorgun olunmayan bir zamanda parfüm seçimi için tene sıkılan bir parfüm bir süre beklendikten sonra seçilmelidir. Hatta mümkünse tavsiyesine güvenilen birisi ile birlikte parfüm seçimi yapılabilir.

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply