Tesettür Abiye Kombinleri Nasıl Yapılmalı

Kadınların en fazla zorlandığı ve sıkıntıya girdiği nokta; kombin. Aslında bir abiyeyi kombin yapmak çok kolay olmakla birlikte renk uyumuna dikkat etmemiz gerekir. Sade bir abiyeye gerekli aksesuarlar ve uyumlu renkler ile çok şık bir tesettür abiyeye çevirebilirsiniz. Genç kızların daha çok önem verdiği bu renk uyumları yakın renk geçişleri ile de sağlanabilir. Gidilecek yere uygun bir abiye seçildiğinde kişi ona göre aksesuar takıp abartıya kaçmamak önem vermelidir. Kadın, kişiliğini yansıtmalı, güzelliğini daha kolay ve daha doğal yollar ile ortaya koymalıdır.

Göz Alıcı Kombinler;

Özel günlerde yapacağımız kombinler alacağımız abiyeye, aksesuara ve renklere bağlı kalır. Kişi az takıyla uygun renklerle daha zarif, daha güzel ve daha göz alıcı bir görüntüye ulaşmak ister. Abiye kombini yaparken eşarp kullanımı da büyük önem arz eder. Tesettür abiye ne kadar şık olursa olsun kullanacağınız basit bir eşarp, abiyenin bütün şıklığını aşağı çekebilir. Eşarp ile birlikte kullanılan aksesuarlar da abiyeyi sıradan bir abiye haline getirebilir. Bunlara çok dikkat edilmelidir.

 

Renk ve Model Seçimi;

Alınacak olan abiye seçiminde dökümlü kumaş, şifon ve ipeksi dokusu olan özelliklere sahip olmalıdır. Bu renk ve kumaşta kişi kendi yaşını yansıtacak şekilde seçimi yaptın da kendini daha rahat hissedecektir. Şifon kumaş için mat renkler, ipeksi kumaşlar için canlı renkler seçmek tesettür abiye kalitesini artıracaktır. Ayrıca seçilen abiye de kibar ve zarif duruş önemli olduğu için bütün kurallar göz önünde bulunarak seçim yapılmalıdır. Düz model abiyeleri uzun kolye ve portföy çanta ile kombin yaparak şık bir hale getirebilirsiniz. İşlemeli model abiyeleri aksesuar takmayıp daha sade çanta ve ayakkabı ile kombin yaparak işlemeyi ön plana çıkarabilirsiniz.
Kombin yaparken tesettür abiye ye renk katmaktan çekinmeyin. Bilmeniz gereken noktaları öğrenerek, yapmanız gereken noktaları dikkatli bir şekilde yaparak gecenin ya da özel günün gözdesi siz olabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken şeyleri yaptığınızda onca kişi arasından kuğu gibi süzülerek şıklığınızı bütün gözler önünde sergileyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply