Tesettür Abiyede Bayanların Seçim Yapma Kriterleri Nelerdir?

 

Kapalı bayanların modasına hitap eden bir abiye türü olan tesettür abiye, özellikle kendine özel olan özellikleri ile günümüzde kapalı bayanlar içinde özel günlere has çok fazla tercih edilen bir giysidir. Bu giysinin bu kadar tercih edilmesinde etkili olan bazı faktörler olduğu gerçeği, hepimizin malumudur. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, hiç şüphesiz; tesettür abiye seçimlerinde bayanların zihninde olan tasarım anlayışı, renk uyumu gibi durumların tasarımcılar tarafından ne kadar çok bu elbiselere yansıtıldığı gerçeğidir.

 

Tesettür Modasında Bayanların Abiye Seçimlerinde Etkili Olan Özellikler Nelerdir?

 

Burada özellikle belirtilmesi gereken nokta, kapalı bayan modasının günümüzde aldığı ilerleme düzeyi ile artık, çok farklı zenginlikleri içinde barındırdığı gerçeği ile karşı karşıya kalındığıdır. Bu konuda, yapılan tasarım çalışmaları incelendiğinde görülecektir ki, tasarımcıların tesettür abiye modelleri tasarımlarında, durağan bir yapıda değil aksine ileriye dönük, sürekli olarak gelişmeye açık bir yapı ile hareket ettirdikleri gerçeği ile karşı karşıya kalınacaktır. Bu konuda kesinlikle dikkat edilmesi gereken belli noktalar olduğu unutulamamalı, bu dikkat edilmesi gereken noktalarında kapalı moda anlayışına ters düşmeyecek şekilde, tasarımcılar tarafından farklı yöntemler ile aşılmaya çalışıldığı da kabul edilebilir bir durumdur.

 

Tesettür Modası İçerisinde Bayanlar Hangi Durumlar İçin Abiye Seçerler?

 

Bu konuda çok farklı kullanım alanına dönük olarak, abiye seçimi yapıldığı gerçeği ile karşı karşıya kalınmaktadır. Bunu kısaca özel günler için bayanların tesettür abiye elbise modelleri tercih ettikleri söylenebilir. Bu özel günlerden kasıt ne denirse, en bilenen özelliği ile düğünler, tesettür abiye seçiminde ilk sıralarda gelmektedir. Özellikle kapalı bayanların, kendilerini hem rahat hem de görünüş olarak güzel hissetmelerini sağlayan bu abiyeler sayesinde farklı amaçlara dönük olarak tasarımcıların geliştirme faaliyetlerini sürdürdüklerine şahit olunmaktadır. Düğünler dışında, üniversitelerde kapalı bayanlar için mezuniyet balolarında tesettür abiye modelleri değişmez nitelikte bir giyim aracı olarak dikkatleri üzerine toplamaktadır. Bu konuda ilerleyen zamanlarda daha farklı yapısı ile göz dolduran tesettür abiye modelleri ile karşılaşma ihtimali aratacaktır. Bu konuda abiye seçerken bayanların, bu elbiseyi giyecekleri yeri iyi seçerek, buna göre kalıbı, rengi, deseni değişen tesettür abiye modellerine yönelmeleri tesadüf değildir.

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply