Tesettür Dış Giyim Önerileri Nelerdir?

 

Tesettür dış giyim denildiğinde akla öncelikle tesettür kabanlar, uzun ya da kısa ceketler, hırkalar ve trençkot gelmektedir. Tüm bu dış giyim ürünleri, özellikle de tesettürlü hanımların vazgeçilmez kombin parçalarındandır. Mevsimsel olarak değerlendirildiğinde, yazın ince şifon tarzında bir şeyler tercih edilebilirken kışın tesettür kaban, mont ve paltolar tercih edilmektedir. İlkbahar ve sonbahar mevsimlerinde ise kot ceket ve trençkot, trend alarmı vermektedir.

 

 Tesettürlü Kadınlar İçin Kombin Önerileri Nelerdir?

 

Kombin yapmak ve uyumlu görünmek her tarzda olduğu gibi tesettürlü giyim tarzında da son derece önemli bir noktadadır. Hatta daha zor bir noktada olduğu dahi söylenebilir çünkü şal veya eşarbın da yapılan kombine uygunluğu son derece önem arz etmektedir. Mevsime göre, gidilecek yere ve zamana göre de kombinler farklılaşmakta ve renk değişikliği göstermektedir elbette. Örnek vermek gerekirse; sonbaharda siyah bir pantolon üzerine giyilecek krem renk bi gömlek, onun üzerinde ise kahverengi tonlarında bir trençkot ve siyah bootie tarzında botlar, yine krem renklerde sade bir şal ya da eşarp mevsimle son derece uyumlu gözükecektir.

 

 Doğanın Renk Uyumunu Tesettür Modasına Uyarlayabilir Miyiz?

 

Doğa, insanlık için muazzam bir renk skalası oluşturmaktadır. En müthiş renk kombinlerini aslen içinde barındırıyor olup, kusursuz gözükmektedir. Öyleyse, herkesin doğanın bu renk uyumunu tesettür kombinlerine uyarlamasında hiçbir sakınca yoktur. Mor menekşeden örnek vermek gerekirse, baştan aşağı mor giyinilen bir gün koyu yeşil trençkot ile tamamlanan bir kombin yapmak oldukça enerjik bir görüntü oluşturacak ve göz alıcı duracaktır. Yine aynı şekilde gökyüzünden ilham alacak olursak, beyaz boydan uzun elbisenin üzerine giyilen mavi bir kot ceket üzerine açık mavi ya da lacivert bir şal takmak epey huzurlu bir görüntüye sahip olunmasını sağlayacaktır. Doğadan ilham alarak tesettür kombinleri oluşturmak, oldukça mantıklı olacaktır. Bu şekilde kararsızlık payı da epey düşecek ve güzel kombinler elde edilecektir. Öte yandan, hayvan desenleri de tesettür kombinlerine yansıyabilir, sade siyah giyinilen bir gün zebra desen bir şalın takılması ve yine siyah trençkot veya siyah kot ceket tercih edilmesi son derece göz alıcı görünmenizi sağlayacaktır.

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply