Tesettür Elbise Modasındaki Yenilikler Neler?

 

            Tesettür elbiseler kadınların en çok kullandığı parçalardan birisi olup, şıklığı kolaylıkla elde etmelerini sağlamakta ve gün boyu rahat olmalarına yardımcı olmaktadır. Tesettür elbise modelleri kadınların rahatlığını ön plana çıkarmasının yanı sıra şıklıkları ile de göz kamaştırmalarına yardımcı oluyor!

 

Tesettür elbise modasındaki yenilikler ve bazı stil anahtarları ise şöyle:

 

– Hareketli parçalar:

 

           Tesettür elbise modellerinde bu yıl oldukça hareketli unsurları bir arada görebiliyoruz. İşlemelerden payetlere, düğme detaylarından ceplere kadar birçok giyim trendi elbiselerde karşımıza çıkıyor. Elbiselerde bulunan bu detaylar sayesinde oldukça trend bir görünüm yakalayacak ve şıklığınızı pekiştireceksiniz. Ancak elbiseleriniz de ki detayları kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Birçok detaya bir arada yer veren parçalar seçmek karışık bir görüntüye sahip olmanıza neden olur. Bu yüzden sade ancak iddialı detaylara sahip elbiseler tercih ederek hem şıklığınızı pekiştirebilir hem de modanın yükselen trendlerini üzerinizde taşıyabilirsiniz. Parlak detaylara sahip elbiseler hem gece hem de günlük giyimde rahatlıkla kullanma imkânınız bulunuyor.

 

– Modeller:

 

           Tesettür elbise modelleri her beden kadına uygun olarak bulunmakta ve sadece onların şık görünmesini sağlamakla kalmayıp, vücut kusurlarını da kolaylıkla gizlemektedir. Bu noktada kadınların dikkat etmesi gereken konu ise bedenlerine uygun elbiseler seçmesidir. Yanlış beden numarasına sahip elbiseler daha kilolu veya daha kısa görünmenize yol açar ve bu da sizi hem trend bir görünümden hem de şıklıktan uzaklaştıracak bir olgudur. Elbise modellerinde bu yıl oldukça popüler akımları da görmekteyiz. Yarasa kol elbiselerden balon kol elbiselere, işlemeli modellerden payetli veya sade elbiselere kadar her zevke hitap eden ve en son modaya uygun parçalar bir arada bulunuyor.

 

Özellikle balon kol kıyafetlerin bu yıl oldukça moda olduğunu düşünürsek, her kadının dolabında bu kriterlere uygun en az bir elbisesinin olması gerekiyor. Tesettür elbiselere uygun olarak seçilen şallar sayesinde de oldukça pratik bir şekilde hayal ettiğiniz şıklığa kavuşabilirsiniz. Elbiseler ile bir arada kullanacağınız takılarla da görünümünüzü zenginleştirecek ve kısa sürede hazır olacaksınız. Tesettür elbiselerin üzerine şal seçiminde renk ve kumaş uyumu gibi konularda da hassas olunması şıklığınızı arttıracak bir detaydır.

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply