Tesettür Elbise Modellerinde Bu Yılın Renkleri

Geçtiğimiz senelerde kiremit, hardal ve neon gibi farklı ama çarpıcı renkler moda dünyasına damga vurmuştu. Bu yıl için geçerli moda olan renkler daha mat ve soyuta yakın olan renkler. Tesettür giyime baktığımız zaman özellikle bu giyim türünde bu renklerin daha sık kullanıldığını görüyoruz. Bu durum demek oluyor ki sizde tesettür elbise seçerken daha dikkatli olmalı ve bu renkleri aklınızda bulundurmalısınız. Tesettür abiyeler, tunikler ve elbiseler için buz mavisi ve mat renkler özellikle öne çıkan renkler arasında bulunuyor.

 

Tesettür Giyimde Kıyafet Seçimi

 

Artık günlük hayatta da kıyafet seçerken kadınlar zorlanıyor. Bu durum özel günler olduğunda daha zor bir hale geliyor. Binlerce çeşit model arasından nasıl bir elbise giyeceğine karar veremeyen hanımlar için bazı ufak tüyolar verilebilir. Örneğin gideceğiniz yer yakınınızın düğün veya nişanı ise saten ve tül kumaş kullanılarak yapılmış elbiseleri tercih etmelisiniz. Eğer gideceğiniz yer daha uzak bir yakınınız ise biraz spor giyinmenizde sakınca bulunmuyor. Çünkü artık spor şıklığı diye bir kavram var. Hem rahat hem de şık olmak o kadar da zor değil. Tesettür elbise modelleri arasında da birbirnden güzel spor elbise modelleri bulunuyor.

 

Tesettür Giyimde Kumaş Seçimi

 

Tesettür elbise de kumaş seçiminin önemi gideceğiniz yere göre değişir. Öncelikle günlük hayatta saten kumaş kullanımı oldukça zor olur. Ayrıca gereksiz bir gösterişe neden olur. Ancak düğün ve nişan gibi özel günler de saten ve tül kumaş kullanılarak yapılmış tesettür elbise, tunik ve pantolonları tercih edebilirsiniz.

 

Tesettür Ve Spor Giyim

 

Şık bir görünüş için belirli kıyafetleri giymeniz gerekmez. Kendi tarzınızı yansıtan ve vücudunuza uygun pek çok kıyafeti giyerek de şık olabilirsiniz. Önemli olan bu kıyafetlerin size yakışması ve zevkinize hitap etmesidir. Bu sebeple elbise seçimi yaparken modadan etkilenmiş olabilirsiniz. Elbette modayı takip etmek kadınları şıklık yarışında bir adım öne taşır. Ancak yalnızca modayı takip etmek yetmez. Aynı zamanda vücut tipinizi iyi bilmeniz ve seçimlerinizi buna göre yapmanız gerekir.

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply