Tesettür Elbiselerde Yaz Trendleri Nelerdir?

Sıcak ve hareketli yaz aylarının başlamasıyla birlikte moda dünyasının yenilikleri tüm giyim parçalarını da etkilemiş durumda. Sezonun yeni renklerinden modellerine kadar sezon trendlerini her yerde görebiliyoruz. Tesettür elbise modelleri sezon yenilikleri ile birlikte, tesettürlü kadınların da moda iddialarını ortaya koymalarına yardımcı olan tarzları ile kendine hayran bırakıyor. Tesettür elbiselerdeki sezon yenilikleri ve kadınların kombin yaparken dikkat etmesi gereken moda unsurları şöyledir:

 

 Elbiselerde Tercih Edilmesi Gereken Renkler:

 

Elbiselerde bu sezon en göze çarpan renk detaylarının arasında pudra tonlar ve beyaz rengi göze çarpıyor. Özellikle kot kumaşı ile bir arada tercih edilen beyaz elbiseler yaz sezonunun popüler görüntüleri arasında. Pudra tonları ile hazırlanmış elbise modelleri kadınların yaz aylarında yapacağı doru tercihler arasında.

 

Elbiselerde farklı renkleri bir arada kullanmak yerine, göz yormayan ve düz renge sahip elbiseleri tercih etmek daha doğru bir seçim olacaktır. Elbiseler üzerinde kullanılan çeşitli işleme ve payet detayları elbiselere hareket katılmasını sağladığı gibi, aynı zamanda romantik bir görünüme de kavuşmanıza yardımcı olacak. Bu sezon kırmızı, turuncu ve sarı gibi iddialı renkler geçen sezon kadar popüler olmasa da giyim kombinlerinde tercih edilebilecek renkler arasında bulunuyor.

 

Elbise Modellerindeki Trendler:

 

Yeni sezonda tesettür elbise modellerinde sade bir şıklığın ağır bastığını görüyoruz. Hareketli ve yoğun bir görünüm yerine detaylarla ön plana çıkan sade şıklık bu yaz tercih edilmesi gereken moda anahtarıdır. Elbiselerin yaka, bel ve kollarında kullanılan detaylar sezon şıklığını elde etmenizde yardımcı olacak. Elbiselerle bir arada kullanılan aksesuarlarda ise renk uyumu ve bütünlüğü dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alıyor.

 

Elbiselerin detaylarını ön plana çıkartmak için aksesuar tercihlerinde zıt renkler ve gösterişli parçalar tercih edilmemeli, elbise detaylarını tamamlayan ve göz yormayan renklerden yana tercihler yapılmalıdır. Volanlı omuzlar ve kollar, yaka ve eteklerde kullanılan fırfırlar, dantel işlemeler, payet ve boncuklarla süslenmiş detaylar yaz sezonunda tesettür elbise modellerinin en çarpıcı detaylarıdır. Alışveriş sırasında bu detayları göz önünde bulundurarak yapılan seçimlerle sezonun en şık kadınlarından biri siz olabilirsiniz!

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Leave a Reply