Moda

Tesettür Giyim Modası

 

            Tesettür giyim aslında basit bir yapıya sahip gibi gözükse de oldukça karışık bir yapıya sahiptir. Tesettür denildiği zaman akla hep tek parça kıyafetler gelir fakat durum pek de öyle değildir. Tesettür giyim çok fazla kullanıldığı ve fazla rağbet gördüğü için çok sayıda marka tarafından tesettür giyim satışı yapılır. Tesettür giyimde ortaya modern ve şık bir görüntü çıkarmak için doğru parçaları bir araya getirebilmek çok önemlidir. Var olan parçaları kullanırken bir bütünlük oluşturulmazsa parçaların her biri ne kadar kaliteli olursa olsun ortaya hoş durmayan bir görüntü çıkacaktır. Bu sebepten dolayı sahip olduğumuz parçaları en doğru şekilde kombinlemek gerekir.

 

Tesettür giyimde kullanılan en trend parçalar

 

Modernleşen hayat standartları ile birlikte moda genel olarak büyük bir yükseliş yaşamıştır. Modada yaşanan bu yükseliş tesettür giyim için de geçerlidir. Eski zamanlara nazaran tesettür giyim için de pek çok seçenek mevcuttur. Her sezon için tesettür giyim adına binlerce ürün üretilmektedir. İlkbahar, yaz, sonbahar ve kış kreasyonları her zevke hitap eden niteliktedir. Ayrıca, her vücut tipi için uygun beden seçenekleri de mevcuttur. Buna büyük beden giyim de dahildir. Sezonun moda olan renkleri ve desenleri için daha fazla model üretilmektedir. Farklı kumaş türleri ve farklı desenlerin yanı sıra tesettür giyim adı altında çok sayıda alt kategori de bulunmaktadır.

 

Tek parça giyim kullanmayı sevenler için de farklı parçaları kombinleyip modaya ayak uydurmayı sevenler için de birbirinden farklı yüzlerce model seçeneği mevcuttur. Tesettür giyimde kullanılan ürünleri normal giyimden ayıran en belirgin özelliği kullanılan parçaların vücut hatlarını açık ve net bir şekilde belli etmemesidir. Tesettür giyim tasarımcıları da tasarladıkları ürünlerde en çok bu detaya dikkat ederler. Aynı zamanda ürünler için kullanılan kumaşların da sağlıklı ve rahat materyallerden üretilmesi çok önemlidir. Tesettür giyim kullanan kadınlar için sadece günlük giyim değil özel günler, düğün ve nişan gibi organizasyonlar ve davetler için şık ve modern bir yapıya sahip abiye modelleri de mevcuttur. Bu birbirinden şık abiye modelleri de tesettür giyim kullanan kadınlar tarafından çok fazla rağbet görür.

 

Bir önceki yazımız olan Nuxe Güneş Koruyucu Yüz ve Vücut Sütü SPF20 başlıklı makalemizde Nuxe Güneş Koruyucu hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın